Militaria
Indie przeprowadzą ćwiczenia wojskowe w kosmosie. „To przygotowania do wojen”

Kraj ten prowadzi usilne starania, by dołączyć do grupy światowych supermocarstw, które od jakiegoś czasu tworzą swoje kosmiczne armie do obrony orbitalnych instalacji i przyszłych baz na obiektach pozaziemskich.

Indie niedawno przeprowadziły bardzo niebezpieczny eksperyment, w trakcie którego zniszczyły na orbicie swojego satelitę. Przedsięwzięcie przebiegło w pełni pomyślnie władz, a fakt jego odbycia się, zapewnił temu drugiemu najliczniejszemu pod względem ludzi krajowi na Ziemi, wejście do elitarnej grupy 4 krajów, które dotychczas tego dokonały (zobacz tutaj).

Rząd ma jednak o wiele ambitniejsze plany związane ze swoją obecnością w przestrzeni kosmicznej. Nie jest tutaj żadną tajemnicą, że wszystkie działania są wymierzone przede wszystkim w Chiny, które już są globalną potęgą w wielu dziedzinach i zamierzają podbić wszystkie pozostałe.

Indie nie mogą w tej materii pozostać bierne, szczególnie, że kraj rozwija się w szybkim tempie i potrzebuje coraz to większych zasobów do kontynuacji postępu technologicznego. Dlatego rząd zamierza przeprowadzić pierwsze w historii ćwiczenia wojskowe w kosmosie. Chociaż brzmi to groźnie i pewnie wielu wyobraża sobie uzbrojonych po szyję w lasery żołnierzy-cyborgów, to jednak rzeczywistość będzie nieco bardziej przyziemna.

Ćwiczenia IndSpaceEx będą trwały 2 dni i mają skupić się na określeniu celów związanych z zagrożeniami kosmicznymi pochodzącymi ze strony Chin. Trzeba tutaj mocno podkreślić, że działania armii mają głównie charakter defensywny. Największe zagrożenie upatruje się w niszczeniu lub uszkadzaniu instalacji kosmicznych, w tym satelitów i stacji kosmicznych przez Państwo Środka oraz próba przejęcia transportów surowców z obcych ciał niebieskich.

Przypominamy, że Indie kilka dni temu wysłały na Księżyc misję badawczą (zobacz tutaj) i przygotowują się do wysłania astronautów na ziemską orbitę, a później budowy pierwszej dużej stacji kosmicznej. W przyszłości starania kraju będą skupiały się na budowie kolonii na Srebrnym Globie i Marsie oraz kosmicznym górnictwie na planetoidach.

Źródło: GeekWeek.pl/Times of India / Fot. ISRO