Technologia
Ubieralny klimatyzator od Sony schłodzi Cię w upalne dni i ogrzeje w chłodne

Przyszłość to tzw. ubieralna elektronika, czyli urządzenia mobilne, które będzie można nosić na ciele lub będą one zintegrowane z naszą odzieżą. Japoński koncern stworzył pierwszy ubieralny klimatyzator na miarę XXI wieku.

Gdy za oknem panują upały, na pewno wielokrotnie zastanawialiście się, kiedy w końcu powstanie pierwsza klimatyzowana odzież. Proszę bardzo! Inżynierowie z Sony właśnie zbudowali taki wynalazek, i nie jest to tylko kolejny bezużyteczny gadżet dla naiwnych. Reon Pocket, bo tak nazywa się klimatyzator, posiada bardzo praktyczne możliwości.

Urządzenie ma kompaktowe wymiary i wagę, i jest nieco mniejsze od smartfona i waży 85 gramów. Umieszcza się je w specjalnie zaprojektowanej kieszeni podkoszulka. Znajduje się ona poniżej karku. Sony zapewnia, że gadżet potrafi nie tylko schłodzić nasze ciało w gorące dni, ale również ogrzać w chłodne dni. Swojemu użytkownikowi zapewnia oczekiwany komfort termiczny bez względu na warunki panujące na wolnym powietrzu.

Urządzeniem Reon Pocket można sparować z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth i sterować jego wszystkimi funkcjami. Ubieralny klimatyzator jest bardzo energooszczędny i wydajny. Zaledwie 2 godziny ładowania akumulatorów wystarczą na aż 24 godziny użytkowania. Gadżet może obniżyć temperaturę powietrza o nawet 13 stopni Celsjusza i ogrzać o 8 stopni Celsjusza.

Na razie Sony wciąż eksperymentuje ze swoim mobilnym klimatyzatorem. Gotowy produkt powinien pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku. Na początek będzie to Japonia, a później reszta świata. Koncern wycenił podstawową wersję Reon Pocket na 450 złotych i najlepszą na 700 złotych. Tańsza wersja nie posiada automatycznej regulacji siły nawiewu powietrza i poziomu temperatury.

Źródło: GeekWeek.pl/Sony / Fot. Sony