Motoryzacja
Elon Musk ujawnił, kiedy zostanie zaprezentowany nowy pojazd od Tesli

Tesla ma już w swojej ofercie sedana Model S, mniejszego sedana Model 3 oraz dużego SUVa w postaci Modelu X. Niebawem na rynku ma pojawić się też mniejszy SUV, czyli Model Y, nowy Roadster, ciężarówka Semi i...

Miliarder jakiś czas temu zaprezentował na swoim profilu na Twitterze bardzo dziwne i tajemnicze zdjęcie, które miało ujawniać część nadwozia w pełni elektrycznego pickupa. Przez ostatnie miesiące nie pojawiały się żadne informacje na jego temat, aż do teraz. Musk właśnie zapowiedział rychłą premierę elektrycznego woła roboczego, który ma zdetronizować kultowego Forda F-150.

Prace nad nim już zostały zakończone, a firma przygotowuje się do jego prezentacji i przygotowania oferty dla klientów. Nie jest tajemnicą, że Musk jest niemal pewny, że jego nowy pojazd będzie cieszył się kosmicznym zainteresowaniem. Ma to się stać ze względu na jego niesamowite możliwości.

Pojazd ma wyglądać bardzo futurystycznie i przyciągnąć do siebie wszystkich tych, którzy nie tylko cenią w tego typu pojazdach funkcjonalności, ale również oczekują świeżego powiewu w kwestiach wyglądu.

Fordy F-150 to prawdziwe potwory, które żadnej morderczej pracy się nie boją. Jednak wyglądają dość tradycyjnie, co wielu może już się przejeść. Pickup od Tesli ma być jeszcze większym monstrum, ale elektrycznym. Posiadać będzie dwa silniki, po jednym na każdą oś, oraz aktywne zawieszenie dostosowujące się do każdych możliwych warunków terenowych.

Musk ujawnił, że pojazd ten będzie dysponował zasięgiem na poziomie od 640 do 800 kilometrów, posiadał napęd na wszystkie koła i ładowność do 1300 kilogramów. Według miliardera, będzie to bardziej miejski wół roboczy, który da radę z każdym zadaniem, a przy okazji będzie można nim pościgać się po ulicach nawet z supersamochodami.

Szef SpaceX zapowiedział również, że prezentacja tej ciekawej maszyny nastąpi zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami, czyli w ciągu 2-3 miesięcy. Co najważniejsze, pickup Tesli ma być oferowany w bardzo przystępnej cenie. Musk dał do zrozumienia, że cena podstawowej wersji będzie wynosiła ok. 49 tysięcy dolarów.

Jednak walka z Fordem F-150 nie będzie łatwa. Koncern intensywnie pracuje nad budową w pełni elektrycznego pickupa. Niedawno mogliśmy zobaczyć efekt prac na opublikowanym filmie, na którym prototyp elektrycznego F-150 ciągnął skład kolejowy z ładunkiem w postaci innych F-150 o kosmicznej masie aż 566 ton (zobacz tutaj).

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Tesla / Fot. Elon Musk/Tesla