Internet
DeepFake zaczyna przerażać swoją potęgą. Zobacz to na najnowszym filmie

Technologia DeepFake pozwala nie tylko na żywo sztucznie podmieniać i modyfikować twarze dowolnych osób, ale również umieszczać słowa w ich ustach, jakich nigdy nie wypowiedzieli. Zobacz jej potęgę na filmie.

Najnowsza manipulacja powstała na Paperspace. Jest to platforma stworzona z chmur obliczeniowych i zbudowana z myślą o przyszłości tworzenia realistycznej fikcji w globalnej sieci. Chociaż może być ona niebezpieczna, to jednak rozwija się w szalonym tempie, więc możecie spodziewać się, że niebawem będziecie żyli w świecie, w którym nie odróżnicie już fikcji od rzeczywistości.

Niesamowite możliwości Paperspace zostały tym razem zaprezentowane na przykładzie programu Late Show with David Letterman z 2008 roku, w którym pojawił się aktor Bill Hader. Twórcy oprogramowania płynnie podmieniają na filmie jego twarz na Toma Cruise'a i Setha Rogena. Cały DeepFake wygląda rewelacyjnie, pomimo dość słabej jakości materiału.

Technologie DeepFake rozwijają się szybko, więc możemy spodziewać się, że za kilka lat manipulacje będą już bazowały na materiałach w jakości HD i 4K. Co ciekawe, Pentagon niebawem będzie posiadał oprogramowanie, które będzie skutecznie wykrywać wszelakie takie manipulacje. Serwis YouTube ma w planach oznaczanie takich nagrań, tym samym ostrzegając widzów, z czym tak naprawdę mają do czynienia.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Ctrl Shift Face / Fot. Ctrl Shift Face