Mobile
Huawei jeszcze nie sprzedaje składanego Mate X, a już pracuje nad jego następcą

Chińczycy w ostatniej chwili wstrzymali sklepową premierę swojego pierwszego składanego smartfona, ponieważ chcą zobaczyć, jaka będzie reakcja ludzi na składany Galaxy Fold i zamierzają jeszcze dopieścić swój gadżet.

Tymczasem dochodzą do nas wieści o następcy Mate X. Chińskie serwisy technologiczne ujawniły, że koncern ma już gotowy prototyp kolejnej wersji Mate X. Smartfon ma posiadać co najmniej dwa ekrany, szklaną obudowę i oferować większą powierzchnię pracy.

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwszy model, który ma trafić do sklepów w listopadzie bieżącego roku. Jeśli będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że tak będzie, to jego następca powinien pojawić się na rynku już wiosną 2020 roku. Huawei wylicza, że do roku 2024, sprzedaż takich innowacyjnych urządzeń ma osiągnąć 50 milionów sztuk rocznie.

Niemal już pewne jest, że oba smartfony będą posiadały nowy system o nazwie Harmony OS. Według ujawnionych informacji, ma on być perfekcyjnie przystosowany do nowych składanych urządzeń z elastycznymi ekranami, więc możemy spodziewać się, że urządzenia te będą spełniały wszystkie pokładane w nich nadzieje.

Huawei poinformowało też, że rozpoczyna prace nad siecią przyszłości 6G. Chociaż dopiero 5G raczkuje w tym kraju i w całej Azji, to jednak wydaje się to dobrym krokiem. Dzięki wyznaczeniu drogi rozwoju urządzeń mobilnych, które coraz bardziej stają się integralną częścią ludzi, będziemy mogli lepiej przewidzieć, jak komunikacja będzie odbywała się w przyszłości i zacząć na to odpowiednio reagować.

Źródło: GeekWeek.pl/Gizchina / Fot. Huawei