Mobile
Premiera Oppo Reno 2 z 20-krotnym hybrydowym zoomem jeszcze w sierpniu

Chińska firma, słynąca na całym świecie ze świetnych smartfonów na pokładach z innowacyjnymi technologiami, zapowiedziała premierę następcy swojego flagowca, który posiada peryskopowy system optyczny i aż 10-krotny zoom.

Decyzja władz Oppo dziwi, ponieważ seria Reno pojawiła się na rynku zaledwie 3 miesiące temu, a już szykują się następcy tych świetnych smartfonów. Flagowce mają na swoich pokładach potężne procesory Snapdragon 855, układ graficzny Adreno 640, po 8-12 GB ram i 256-512 GB przestrzeni na dane.

Jednak najważniejszym ich atrybutem jest bezramkowy wyświetlacz, bez notcha, ponieważ kamerka do selfie została schowana w górnej części obudowy i wysuwa się z niej jak płetwa rekina z morza. Główną kamerą jest 48 MP sensor od Sony. Oppo jednak ma już gotowego następcę zarówno Reno, jak i Reno 10x zoom.

28 sierpnia odbędzie się premiera Reno 2. Na razie niewiele wiadomo na jego temat, oprócz tego, że będzie dysponował ogromnym zoomem. Na plakatach reklamowych pojawiły się bowiem informacje o aż 4 tylnych kamerkach, a jedna z nich ma oferować aż 20-krotnie hybrydowe zbliżenie, dzięki udoskonalonej technologii peryskopowej. Reno 2 ma być konkurentem dla nadchodzącego Huawei Mate 30 Pro.

Źródło: GeekWeek.pl/Oppo / Fot. Oppo