Astronomia
Virgin Galactic prezentuje luksusowy hall swojego portu kosmicznego

Richard Branson, szef grupy Virgin, zapowiada otwarcie nowego rozdziału w świecie kosmicznej turystyki. Jeszcze w tym roku komercyjne loty na ziemską orbitę będą dostępne dla wszystkich spragnionych ekstremalnych wrażeń.

Firma ma już niemal gotowy statek kosmiczny o nazwie VSS Unity, który może na swój pokład zabrać 6 osób i zaoferować im zapierające dech w piersi widoki na naszą planetę z perspektywy kosmosu. Starty lotów turystycznych mają odbywać się ze słynnego kosmodromu o nazwie SpacePort America, leżącego w stanie Nowy Meksyk. Ten obiekt powstał specjalnie z myślą o przyszłości masowych lotów w kosmos. Według najnowszych badań, będą one cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem, i to bez względu na wysoką cenę biletów.

Teraz na profilu firmy na Twitterze pojawiło się zdjęcie luksusowo i praktycznie urządzonego hallu obiektu. To właśnie w nim będą oczekiwali na lot kosmiczni turyści oraz relaksowali po pełnym wrażeń locie. Jednak do w pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko jednej, ale najważniejszej kwestii, biletów. Virgin Galactic wciąż nie podało też oficjalnego terminu pierwszego lotu.

Eksperci przewidują, że postęp prac w samym SpacePort America i związanych z testami VSS Unity wskazują na pierwszy komercyjny lot pod koniec bieżącego roku lub na początku 2020 roku. Firma musi jeszcze dopiąć wszystko na ostatni guzik, by loty turystyczne w kosmos odbywały się w pełni bezpiecznie. Jeśli doszłoby do jakiegoś wypadku, to oznaczałoby to dla firmy koniec działalności. Spadek zaufania klientów, zawieszenie lotów na wiele miesięcy, ogromne straty finansowe na pewno zostałyby wykorzystane przez konkurencję w postaci szefa Amazonu i jego firmy Blue Origin.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic / Fot. Virgin Galactic