Bezpieczeństwo
Facebook wprowadza lokalne alerty, podobne do ostrzeżeń sms od RCB

Największy na świecie serwis społecznościowy chce stać się dla nas bardziej użyteczny. W końcu będziemy mogli liczyć na powiadomienia nie tylko związane z aktywnością naszych znajomych, ale również związane z zagrożeniami.

Chodzi tutaj m.in. o wiadomości, które będą dla nas na wagę złota, czyli np. mogą zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa. W naszym kraju od jakiegoś czasu działa Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, za pośrednictwem naszych smartfonów, o nadchodzących groźnych zjawiskach pogodowych.

Facebook chce stać się dla nas takim centrum bezpieczeństwa w ramach projektu lokalne alerty. Co ciekawe, za ważne powiadomienia będą odpowiadać współpracujące z serwisem służby państwowe. Możemy spodziewać się, że będzie to rozszerzenie alertów RCB. Jest to praktyczna opcja, gdyż wielu ludzi nie dostaje na czas lub przeocza alerty, które mogą uratować im życie.

Gigant internetowy testował tę funkcję w 2018 roku i sprawowała się wyśmienicie, dlatego postanowiono ją wdrożyć na masową skalę. Na razie będzie ona dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale jeśli odniesie sukces, a wszystko na to wskazuje, to zostanie rozszerzona również na inne kraje świata. Najprawdopodobniej w Europie pojawi się ona na początku 2020 roku. 

Źródło: GeekWeek.pl/Facebook / Fot. MaxPixel