Turystyczne loty w kosmos z Virgin Galactic będą odbywały się co 32 godziny

Firma należąca do Richarda Bransona ma ambitne plany na szybki rozwój turystki kosmicznej. Zainteresowanie tego typu rozrywką na całym świecie jest tak ogromne, że loty będą odbywały się nawet co drugi dzień.

Klientów firmy Virgin Galactic, głodnych nieziemskich wrażeń, nie przeraża dość wysoka cena biletów. W tej chwili na lot trzeba wydać 250 tysięcy dolarów. W zamian otrzymamy lot statkiem kosmicznym VSS Unity na wysokość ok. 100 kilometrów ponad powierzchnię Ziemi i możliwość podziwiania naszej planety przez kilka minut z takiej zapierającej dech perspektywy, jaką dotychczas mogła zobaczyć ją zaledwie garstka ludzi.

Richard Branson ujawnił, że w tej chwili zainteresowanych lotem jest niemal 3300 osób. Trzeba tutaj podkreślić, że są to osoby, które na 100 procent są przygotowane do lotu psychicznie i fizycznie. Z każdym dniem liczba klientów rośnie. Miliarder jest pewien, że po pierwszych lotach w kosmos, turystów zacznie szybko przybywać. Wielu bowiem wciąż jest niezdecydowanych, a to ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Reklama

Starty lotów turystycznych mają odbywać się ze słynnego kosmodromu o nazwie SpacePort America, leżącego w stanie Nowy Meksyk. Ten obiekt powstał specjalnie z myślą o przyszłości masowych lotów w kosmos. Kilka tygodni temu, na profilu firmy na Twitterze pojawiło się zdjęcie luksusowo i praktycznie urządzonego hallu obiektu.

Branson powiedział, że to właśnie w nim będą oczekiwali na lot kosmiczni turyści oraz relaksowali po pełnym wrażeń locie. Jednak do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko jednej, ale najważniejszej kwestii, wydrukowanych biletów. Virgin Galactic wciąż nie podało też oficjalnego terminu pierwszego lotu. Eksperci sądzą, że możemy oczekiwać go na początku przyszłego roku.

Firma miliardera nie spieszy się z tym, bo najważniejsze jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Gdyby pierwszy lot z turystami zakończył się katastrofą, to moglibyśmy zapomnieć o kosmicznej turystyce na kilka dobrych lat, a to oznaczałoby dla firmy bankructwo.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy