Technologia
Prezenterka Polsatu Sport ze studia wirtualnie przeniosła się na stadion piłkarski (film)

Nowa technologia zawitała do studia Polsatu Sport. Dzięki niej, prezenterzy mogą w wirtualny sposób przenieść w ciągu chwili na dowolne wydarzenie sportowe organizowane nawet w najdalszym zakątku świata.

Pierwsza prezentacja technologii rozszerzonej rzeczywistości miała miejsce 18 września w studio sportowym Ligi Mistrzów tuż przed meczem Bayern Monachium kontra Crvena Zvezda Belgrad. Wówczas Paulina Chylewska, dziennikarka Polsatu Sport Paulina Chylewska, przeszła przez ekran na murawę boiska Allianz Arena, by przeprowadzić rozmowę z Romanem Kołtoniem.

Tego typu technologia została zastosowana w polskiej telewizji po raz pierwszy. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Paulina Chylewska naprawdę jest na miejscu, gdzie chwilę później kibice usłyszeli pierwszy gwizdek w meczu Bayern-Crvena Zvezda.

To kolejna z technologii wprowadzonych przez Polsat Sport w ostatnim czasie w jednym z najnowocześniejszych studiów sportowych. Miesiąc temu informowaliśmy o wprowadzeniu technologii wirtualnych wywiadów podczas studia siatkarskiego Memoriału Huberta Wagnera.

Wtedy to Krzysztof Wanio, dziennikarz Polsatu Sport, rozmawiał z Dawidem Konarskim, znajdującym się w Krakowie zawodnikiem Reprezentacji Polski. Widz oglądający program miał natomiast wrażenie, że obaj panowie stoją obok siebie podczas rozmowy, chociaż w rzeczywistości byli oddaleni od siebie o prawie 300 kilometrów!

Źródło: GeekWeek.pl/Polsat Sport / Fot. Polsat Sport