Styl życia
W Polsce pojawiły się wyposażone w sztuczną inteligencję pralki Vivace od LG

Jeśli od lat marzycie o wymianie pralki na zdecydowanie nowszy model, to jest ku temu idealna okazja, bo na nasz rynek trafiły właśnie inteligentne urządzenia od LG, które wnoszą masę świeżości do świata produktów AGD.

Sztuczna inteligencja jest już niemal wszędzie, to czemu nie wykorzystać jej również podczas prania ubrań? Taka idea przyświecała LG, które chciało stworzyć urządzenia do domu na miarę XXI wieku. Najważniejszym elementem serii LG Vivace jest funkcja AI DD, czyli sztuczna inteligencja odpowiadająca za ochronę tkanin podczas prania i jego skuteczność. Analizuje ona dane zebrane podczas wcześniejszego prania, a następnie w zależności od wykrytych tkanin i ich ciężaru zapewnia optymalne ruchy piorące, aby pranie trwało jak najkrócej, było jak najefektywniejsze, a nasze ubrania służyły nam jak najdłużej.

Co więcej, LG postawiło tu również na parę wodną - technologia LG Steam+ usuwa 99,9% alergenów, takich jak roztocza mogące wywoływać alergie i problemy z oddychaniem oraz powoduje nawet 30% mniej zagnieceń w stosunku do prania bez tej funkcji. Poza tym, para wodna zmiękcza trudne w praniu tkaniny, zapewniając ich czystość bez konieczności sięgania po detergenty. Nie bez znaczenia jest również wykorzystanie napędu 6 Motion Direct Drive, dzięki któremu bęben pralki wykonuje ruchy imitujące pranie ręczne, niedostępne dla klasycznych pralek, zapewniając lepsze wypłukiwanie użytych środków i czystsze ubrania.

W serii LG Vivace znajdziemy także funkcję TurboWash 360˚, która pozwala na dokładne wypranie ubrań w zaledwie 39 minut i dodatkowo chroni materiał przed zniszczeniem. Dbają o to specjalne dysze 3D, rozprowadzające wodę w czterech kierunkach. Jeżeli zaś chodzi o koszty eksploatacyjne, to nowa linia charakteryzuje się klasą energetyczną A+++, więc nie ma obaw o rachunki za prąć. Na urządzenia udzielana jest również 10-letnia gwarancja, być może dlatego, że nie ma w nim jednego z najbardziej awaryjnych elementów, czyli paska napędowego.

Pralką można sterować w klasyczny sposób, ale jak na inteligentne urządzenie przystało, posiada również opcję kontrolowania za pomocą inteligentnych głośników czy z poziomu aplikacji mobilnej ThinQ. LG chwali się również ogromną pojemnością bębna przy zachowaniu standardowego rozmiaru, bo do pralek Vivace możemy zapakować do 10,5 kg prania, a ich głębokość to wciąż typowe 550 mm. Co jednak ciekawe, nietypowo dla nowinek technologicznych, pralki LG Vivace wcale nie odstraszają swoją ceną, bo w zależności od modelu ich koszt kształtuje się w granicach 1700-4500 PLN. Urządzenia można nabyć w sklepie internetowym LG czy dużych sieciach handlowych, jak Media Markt, RTV Euro AGD, Media Expert czy Neonet.

Źródło: GeekWeek.pl/LG/Fot. LG