Mobile
Zobacz, jak wygląda od środka najnowsza wersja składanego Galaxy Fold

Innowacyjny smartfon od Samsung trafi na sklepowe półki jeszcze w październiku. Ostateczna jego wersja jest wolna od wad swojego poprzednika, które były związane z szybko pękającym wyświetlaczem i słabej jakości zawiasem.

Galaxy Fold to drugi składany smartfon na rynku, który trafi do masowej sprzedaży. Pierwszym całkiem niespodziewanie stał się Flexpai od amerykańskiej firmy Royole. Jednak w przypadku Folda, mówimy tutaj o urządzeniu klasy premium, więc mamy tutaj komponenty najwyższej jakości. Samsung pokonał trudności, przez które premiera sklepowa została opóźniona o niemal pół roku.

Zdaniem producenta, teraz smartfon ma wytrzymać 200 tysięcy złożeń i rozłożeń, czyli jakieś 100 otworzeń dziennie przez 5 lat. Niestety, testy przeprowadzone przez speców od najnowszej elektroniki pokazały, że w praktyce już po 18 tysiącach rozłożeń na ekranie mogą pojawić się martwe piksele, a po 120 tysiącach, czyli ok. 3 latach użytkowania, znacznemu pogorszeniu może ulec łączenie ekranu.

Samartfon w trybie rozłożonym, czyli tabletu, dysponuje 7,3-calowym ekranem Infinity Flex Dynamic AMOLED (4.2:3) o rozdzielczości 2152×1536 pikseli. Tymczasem po złożeniu, urządzenie oferuje 4,6-calowy ekran Super AMOLED (21:9) o rozdzielczości 1600×900 pikseli

Na pokładzie Galaxy Fold znajdzie się 7-nanometrowy procesor i 12 GB RAM. Według Samsunga, będzie to najpotężniejszy smartfon na rynku, nawet od najnowszego Galaxy S10+. Jeśli chodzi o przestrzeń na dane, to do dyspozycji będzie 512 GB pamięci Universal Flash, która zapewnia superszybki zapis i odczyt plików.

Koreański koncern zapewnia też, że podczas użytkowania innowacyjnego smartfona przyszłości, nie zabraknie baterii. W urządzeniu znajdują się bowiem aż dwie, w każdym skrzydle, i o łącznej pojemności aż 4380 mAh. Dumą Samsunga są też aparaty. Z tyłu znajdą się trzy aparaty: 1 ultraszerokokątny 16MP (F2,2), 12MP szerokokątny Dual Pixel (OIS, F1,5/F2,4) i 12MP teleobiektyw (PDAF,OIS,F2,4) z podwójnym zoomem optycznym. W przypadku wnętrza, znajdziemy dwa aparaty 10 MP (F2,2) oraz 8MP głębi RGB (F1,9). Na froncie znajdzie się pojedynczy aparat 10MP (F2,2).

W Polsce cena Galaxy Fold może wynosić 8-9 tysięcy złotych. Na pewno innowacyjny smartfon od Samsunga nie będzie cieszył się taką popularnością jak tradycyjne tego typu urządzenia, ale przyszłość będzie należała właśnie do takich urządzeń, chociaż pewnie w nieco innej formie.

Źródło: GeekWeek.pl/Ifixit / Fot. Ifixit