Technologia
Zobacz, jak powstaje największa na świecie łódź, za pomocą drukarki 3D

Drukarki 3D to przyszłość budownictwa. Chociaż piszemy o ich osiągnięciach od wielu lat i dzięki nim zbudowano już wiele niezwykłych obiektów, to jednak wciąż zaskakują nas one swoimi możliwościami i to szybko się nie zmieni.

Naukowcy uważają, że to właśnie dzięki drukarkom 3D/4D zbudujemy pierwsze kolonie na Księżycu i Marsie, a także wszystkie niezbędne elementy potrzebne do normalnego tam funkcjonowania. NASA od kilku lat z powodzeniem testuje małe drukarki 3D na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w ramach programu Artemida, czyli powrotu Amerykanów na Srebrny Glob, odbędą się z nimi eksperymenty również i na tym obiekcie.

Zanim to jednak nastąpi, drukarki 3D będą dalej robiły prawdziwą furorę na naszej planecie, i to w jej najróżniejszych zakątkach. Jakiś czas temu z ich pomocą udało się wydrukować najwyższy wieżowiec na świecie, a teraz zbudowano największą na świecie łódź. Całe przedsięwzięcie odbyło się na University of Maine w Stanach Zjednoczonych i trwało 72 godziny. Łódź mierzy 7,5 metra i waży ponad 2 tony.

Źródło: GeekWeek.pl/University of Maine / Fot. University of Maine