Mobile
Tak wygląda najnowsza wersja Mate X, składanego smartfona od Huawei

Może to wydać się dziwne, ale składane smartfony cieszą się ogromną popularnością. Co prawda, w sprzedaży pojawiły się dopiero dwa takie urządzenia, ale wszystkie ich zapasy zostały wyprzedane na pniu.

Galaxy Fold od Samsunga właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. Pojawiły się informacje, że Polacy wykazują nim olbrzymie zainteresowanie, i nie chodzi tu tylko o potrzymanie go w rękach, tylko o jego zakup. Tymczasem Huawei zapowiedziało, że niebawem zaoferuje również i swoje urządzenie o nazwie Mate X. Ma on pojawić się na rodzimym rynku jeszcze w tym miesiącu. Warto więc wstrzymać się z zakupem Folda i zobaczyć w akcji Mate X.

Innowacyjny smartfon od Huawei wydaje się być dużo ciekawszą propozycją. W sieci pojawił się właśnie film, na którym możemy zobaczyć unboxing testowego egzemplarza. Trzeba tutaj podkreślić, że jest to druga wersja urządzenia, więc inżynierowie pozbyli się bolączek wieku dziecięcego, a my mamy pewność, że urządzenie zostało dopieszczone i będzie warte swojej ceny.

Huawei zapowiada, że będzie ono tańsze od Galaxy Fold i bardziej od niego praktyczne. Ten drugi fakt widać na filmie. Można śmiało rzec, że Mate X bije na głowę również najnowszy wynalazek Xiaomi, czyli Mi Alpha, który również ma wielkie wyświetlacze z każdej strony, ale jednak nie jest to urządzenie rozkładane, więc mniej praktyczne do Mate X.

Smartfon może teraz pochwalić się 40 MP aparatem głównym, 8 MP teleobiektywem z 3x zoomem optycznym, 16 MP jednostką szerokokątną oraz sensorem głębi ToF. Mate X otrzyma najnowszy SoC HiSilicon, czyli Kirin 990, a nie Kirin 980, jak pierwotnie zapowiadano. Smartfon doczekał się również dedykowane przycisku, którym można rozłożyć go do trybu tabletu. Obejrzyjcie unboxing i oceńcie sami, czy bardziej Wam pasuje Mate X czy jednak Galaxy Fold.

Źródło: GeekWeek.pl/Huawei/Samsung / Fot. Huawei/Samsung