Mobile
Samsung pokazał, jak będzie wyglądał jego kolejny składany smartfon

Galaxy Fold, pierwszy składany smartfon od koreańskiego producenta, po wielu problemach, w końcu trafił do oficjalnej sprzedaży. Tymczasem Samsung ukazał nam już, jak będzie wyglądało kolejne innowacyjne urządzenie.

Podczas konferencji Samsung Developer Conference 2019, producent wiele mówił o przyszłości rozwoju smartfonów. Okazuje się, że składane urządzenia nie są i nie będą ślepą uliczką. Galaxy Fold przetarł szlaki i teraz Samsung zamierza stworzyć całą linię takich innowacyjnych urządzeń.

Na razie nie zostały ujawnione żadne szczegóły na ten temat, ale możemy domyślać się, że producent zamierza zalać nimi rynek w 2020 roku. Patrząc z perspektywy dużego zainteresowania takimi urządzeniami, na pewno pojawi się sporo różnych wersji, by każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Najnowszym projektem Samsunga będzie smartfon składany w nieco inny sposób, niż Galaxy Fold. Nowe urządzenie będzie składać się jak stare, dobre Motorole z klapką, a nie jak książka. Takie pomysły na składane smartfony już widzieliśmy, choćby od chińskiego TCL, ale wizja Samsunga ma ujrzeć światło dzienne, a nie pozostać tylko jako prototyp.

Przedstawiciele Samsunga nie ukrywają, że przyszłość należy do właśnie tego typu urządzeń. Następca Galaxy Folda ma mieć bardziej kompaktowe wymiary i mieścić się w kieszeni spodni. Koreańczycy są pewni, że nowe urządzenie zyska niesamowitą popularność i sprawi, że składane smartfony wyprą z rynku tradycyjne urządzenia. To naturalna kolej rzeczy, w końcu producenci już nie są w stanie już dłużej zachęcać nas do kupna nowych urządzeń tylko większymi ekranami i bateriami.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung