Przyroda
Elon Musk posadzi milion drzew, by skutecznie walczyć z globalnym ociepleniem

Znany technologiczny geniusz postanowił nieco podreperować swój wizerunek i w końcu wydać okrągłą sumkę na wsparcie szczytnej inicjatywy mającej na celu walkę ze szybko postępującymi zmianami klimatu.

Jimmy “MrBeast” Donaldson, czyli YouTuber, który zasłynął ostatnio kampanią mającą na celu zebranie od swoich kolegów po fachu 20 milionów dolarów na posadzenie nowych drzew, ma naprawdę dobry dzień. Okazało się bowiem, że jego inicjatywę postanowił wesprzeć sam Elon Musk, który najpierw dokładnie wypytał o jakie drzewa chodzi i gdzie będą posadzone (na każdym kontynencie poza Antarktydą), a następnie zadeklarował, że przeznaczy na ten cel milion dolarów, co jest o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno zeznawał pod przysięgą, że... nie ma płynności finansowej. 

Tak czy inaczej, warto powiedzieć kilka słów o samej akcji - MrBeast poinformował, że posadzenie jednego drzewa kosztuje zaledwie dolara, więc każdy może przyczynić się do pozytywnych zmian na naszej planecie, zamiast tylko jej szkodzić. Pomysł bardzo szybko chwycił i w tym momencie na koncie akcji jest już 10,939,333 USD, czyli ponad połowa celu. Jeżeli zaś chodzi o darczyńców, którzy zdecydowali się posadzić najwięcej drzew, to Elon Musk i jego milion już został pokonany, a dokonał tego CEO Shopify, Tobias Lütke, który wpłacił 1,000,001 USD!

Inni znani również nie zawiedli, i tak zajmujące się nieruchomościami ELF Development A/S dołożyło 250 000 USD, prezes YueTube’a Susan Wojcicki 200 000 USD, założyciel Twittera, Jack Dorsey, początkowo 150 000 USD, a później nie chciał chyba wyjść na skąpego, bo dołożył jeszcze 200 000 USD, muzyk Alan Walker 100 001 USD, były inżynier NASA, Mark Rober 50 000 USD, makijażysta Jeffree Star również 50 000 USD, a słynny gracz Ninja z żoną Jessicą 15 000. Co ciekawe, sam YouTube zaoferował też, że dołoży milion dolarów poprzez wewnętrzny system finansowania. Mówiąc krótko, każdy dokłada tyle, ile może, a liczy się każdy gest, więc serdecznie zapraszamy na stronę akcji - TUTAJ.

Źródło: GeekWeek.pl/teamtrees