Motoryzacja
Elon Musk pokazał, jak Cybertruck ciągnie za sobą kultowego Forda F-150

Miliarder nigdy nie ukrywał, że Cybertruck ma być konkurentem popularnego w USA Forda F-150. Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć, jak elektryczny pickup od Tesli przeciągnął Forda po asfalcie, jakby nic nie ważył.

Wygrana Cybertrucka z góry wydawała się przesądzona. Pojazd Tesli dysponuje bowiem potężnym napędem elektrycznym. Trzeba tutaj podkreślić, że docelowo będzie posiadał napęd o oznaczeniu Plaid ze sportowej wersji Modelu S. Wówczas na pokładzie znajdą się aż trzy silniki elektryczne. Ford w starciu miał napęd tylko na tylną oś i silnik o małej mocy. F-150 niemal natychmiast stracił przyczepność, a wówczas dziwoląg od Tesli zabrał go ze sobą w stronę, w którą pojechał.

Chociaż Ford przegrał w tym bardzo nierównym starciu, zarząd koncernu już rzucił kolejne wyzwanie Muskowi, a ten je przyjął. Możemy spodziewać się, że za jakiś czas będziemy jednak mogli zobaczyć oba pojazdy ostro rywalizujące ze sobą na asfalcie. Na pewno będzie czym cieszyć oko, zwłaszcza, że Ford jakiś czas temu pokazał F-150 z napędem elektrycznym, który bez problemu ciągnie kosmiczne 566 ton.

To właśnie ta wersja powinna konkurować z Cybertruckiem, aw najlepszym razie z V8 i napędem na cztery koła. Jeśli tak się stanie, to Musk i jego ludzie wcale nie powinni być tak pewni swojego zwycięstwa, jak w przypadku starcia z prezentacji, które możecie zobaczyć na powyższym materiale filmowym.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter/Elon Musk / Fot. Twitter/Elon Musk