Internet
PewDiePie znowu na szczycie rankingów, czyli przeglądamy YouTube Rewind 2019

Czy po ubiegłorocznej wpadce z pomijaniem kontrowersyjnych treści i zbytnią poprawnością polityczną, YouTube w końcu zaserwuje nam zgodne z rzeczywistością podsumowanie roku? Pora się przekonać, bo YouTube Rewind 2019 trafiło właśnie do sieci.

YouTube jak co roku w okolicach mikołajek podzielił się z nami zestawieniem najpopularniejszych materiałów mijającego roku, dzięki któremy dowiadujemy się, jakie filmy oglądaliśmy najczęściej. Tegoroczna edycja Rewind jest jednak na świeczniku, a wszystko przez zeszłoroczną, w której serwis postanowił nieco się „wybielić”, pomijając wiele kontrowersyjnych tematów, jakimi żyła społeczność serwisu w 2018 roku. To nie spodobało się użytkownikom YouTube’a, którzy twierdzili, że podsumowanie jest pełne Fortnite’a, tańca i mainstreamowych wydarzeń, a brakuje w nim kwestii naprawdę dla nich istotnych.

Oznaczało to całkowite pominięcie kontrowersyjnych YouTuberów, jak PewDiePie, Shawn Dawson czy Logan Paul oraz odejście od tego, co dotąd czyniło tę serię wyjątkową, a mianowicie ludzi, którzy faktycznie tworzą ten serwis, czyli twórców i społeczności - wszystko w imię poprawności politycznej i kampanii reklamowej. Bo choć faktycznie można się nie zgadzać z tym, co serwują nam niektórzy YouTuberzy, to udawanie, że nie istnieją, w niczym tu nie pomoże. W efekcie ubiegłoroczne Rewind zostało filmem z największą w historii ilością kliknięć „To mi się nie podoba”, bijąc na głowę nawet samego Justina Biebera i jego kultowe „Baby”.

Jak zatem jest w tym roku? YouTube zdecydowanie wyciągnął wnioski, więc nie pomija faktu, że na szczycie zestawienia najchętniej oglądanych twórców wciąż znajduje się Felix Kjellberg, czyli popularny PewDiePie, któremu nie są chyba w stanie zaszkodzić żadne kontrowersje i niewłaściwe wypowiedzi - 100 mln subskrybentów robi wrażenie i jest nieosiągalnym marzeniem dla większości twórców. Pierwszą piątkę najczęściej oglądanych twórców uzupełniają jeszcze Felipe Neto, Pencilmation, Jelly i David Bobrik.

Najczęściej oglądaną grą na YouTube w zeszłym roku okazał się Minecraft, który wyprzedził Fortnite i Grand Theft Auto V. Na kolejnych miejscach uplasowały się zaś Garena Free Fire, Roblox, PUBG MOBILE, League of Legends, PlayerUnknown's Battlegrounds, Brawl Stars oraz Mobile Legends: Bang Bang. Jeżeli zaś chodzi o muzykę, to najchętniej oglądana 10 teledysków na świecie wygląda następująco:

 1. Shawn Mendes, Camila Cabello - Señorita

 2. BTS (방탄소년단) '작은 것들을 위한 시 (Boy With Luv) feat. Halsey' Official MV

 3. BLACKPINK - 'Kill This Love' M/V

 4. Billie Eilish - bad guy

 5. Lil Nas X - Old Town Road (Official Movie) ft. Billy Ray Cyrus

 6. Ariana Grande - 7 rings

 7. Lil Dicky - Earth (Official Music Video)

 8. Daddy Yankee & Snow - Con Calma (Official Video)

 9. j-hope 'Chicken Noodle Soup (feat. Becky G)' MV

 10. Billie Eilish - bury a friend

Przy okazji możemy też zerknąć na podsumowanie roku polskiego YouTube’a, gdzie pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych wideo zajmuje film Tomasza Sekielskiego podnoszący temat pedofilii w polskim kościele, czyli Tylko nie mów nikomu. Materiał na dziś może się pochwalić 23 097 079 obejrzeń! Cała pierwsza 10 wygląda zaś następująco:

 1. SEKIELSKI –TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

 2. BAKU FAMILY –WEŹ NIE PYTAJ – PARODIA MATKI 😂🆕 ( HYMN MATEK )

 3. yellowbox –Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS

 4. TVN Talent Show –Zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej…Jurorka była w szoku [Mam Talent!]

 5. Reżyser Życia –NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy

 6. Abelard Giza –ABELARD GIZA – Numer 3 (całe nagranie) (2018)

 7. MINI MAJK –NAJGORSZE SYTUACJE W ŻYCIU MAŁEGO CZŁOWIEKA

 8. Friz –POMYLISZ SIĘ = WPADASZ DO BASENU!

 9. AbstrachujeTV –Czego NIE mówią: SPRZEDAWCY

 10. BezPlanu –Dzielnica prostytucji w Bogocie – Kolumbia [4K]

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube