Technologia
Royole, które pokazało pierwszy na świecie składany smartfon, zaskakuje nowym gadżetem

Firma z Doliny Krzemowej 2 lata temu zaskoczyła gigantów świata technologii, prezentując pierwszy na świecie składany smartfon. Teraz Royole wprawiło wszystkich w osłupienie nowym urządzeniem mobilnym.

Coraz częściej to małe firmy wyznaczają trendy w rozwoju urządzeń mobilnych. Royole uczyniło to ze składanymi smartfonami, całe miesiące przez Samsungiem czy Huawei, a teraz zachwyciło gości na targach CES 2020 innowacyjnym pomysłem na coraz popularniejszych asystentów głosowych.

Inżynierowie przygotowali ciekawie prezentujące się urządzenie w kształcie cylindra, które zostało otoczone elastycznym, 8-calowym wyświetlaczem AMOLED. Dzięki niemu, możemy widzieć i prowadzić konwersację z asystentem z każdej strony, bez potrzeby go przenoszenia. Trzeba przyznać, że to bardzo wygodna i praktyczna funkcja.

Asystent o nazwie Mirage posiada na swoim pokładzie sztuczną inteligencję od Amazonu o nazwie Alexa. W urządzenie wbudowano też kamerkę i wysokiej jakości 360-stopniowy system audio z głośnikiem niskotonowym. Royole zapowiedziało, że Mirage trafi do sprzedaży przed wakacjami w cenie od 899 dolarów.

Przypomnijmy, że amerykańsko-chińska firma obecnie oferuje jeden z najtańszych na całym świecie składanych smartfonów. Może nie wyglądają one tak luksusowo jak urządzenia np. Samsunga czy Huawei, to jednak cieszą się niesamowitą popularnością, a to ze względu na dobrej jakości ekran i podzespoły oraz właśnie rozsądną cenę.

Źródło: GeekWeek.pl/Royole / Fot. Royole