Motoryzacja
Sony zaskakuje na targach CES 2020 prezentacją swojego elektrycznego pojazdu

Tak, dobrze przeczytaliście, Sony. Japoński koncern najwidoczniej ma znacznie większe ambicje, niż tylko oferowanie dobrej jakości sprzętu mobilnego. Czym jeszcze zaskoczą nas giganci świata technologii?!

Elektryczny i autonomiczny samochód został ochrzczony nazwą Vision-S. Prezentuje się wyśmienicie i w żadnym aspekcie, z zewnątrz i w środku, nie odstaje od najnowszych pojazdów największych producentów samochodów na świecie. Na razie jest to tylko prototyp i nie ma żadnych informacji o tym, czy będzie on produkowany seryjnie. Sony na jego przykładzie chce jednak pokazać najnowsze technologie, w tym autonomiczne, produkowane przez siebie i zaprzyjaźnione firmy.

Pomimo faktu, że to tylko pojazd pokazowy, to jednak został naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką, której może mu pozazdrościć większość testowanych obecnie na świecie tego typu pojazdów. Vision-S posiada aż 33 czujniki CMOS i ToF monitorujące otoczenie pojazdu oraz LiDAR, dzięki nim może w trybie autonomicznym sprawie poruszać się po miejskiej dżungli. Oczywiście, mówimy tutaj też o pełnej ekologii, bo to pojazd elektryczny.

Sony ujawniło, że auto waży 2350 kilogramów i posiada dwa silniki elektryczne, po jednej na każdej z osi, o łącznej mocy 400 kW. Zapewniają one niesamowite osiągi Vision-S, który do setki przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy i może rozpędzić się do aż 240 km/h. Wnętrze pojazdu to typowy w elektrycznych autach minimalizm, który jest bardzo funkcjonalny, a to za sprawą dużego, centralnie umieszczonego wyświetlacza, dzięki któremu można obsłużyć wszystkie funkcje pojazdu, ale również oddać się rozrywce z 360 Reality Audio w czasie autonomicznych podróży.

Sony przy budowie Vision-S współpracowało z liderami branżowymi takimi, jak Bosch, Continental, Genetex, Magma czy Nvidia. Prototyp, chociaż pewnie nie trafi do produkcji, pokazuje, że w dzisiejszych czasach nawet pojedyncze koncerny, które nie miały dotychczas z motoryzacją nic wspólnego, produkują i oferują technologiie, które z powodzeniem mogą razem stworzyć idealny produkt dla zupełnie innej branży.

Źródło: GeekWeek.pl/Sony/ Fot. Sony