Technologia
Tegoroczne targi CES 2020 obfitują w roboty i technologie sztucznej inteligencji

W tym roku najważniejsze targi najnowocześniejszej elektroniki, które mają miejsce w Las Vegas, przeminą pod znakiem zaawansowanych technologii AI. Lata 20. XXI wieku zapowiadają się naprawdę wyśmienicie.

Najwięksi giganci świata technologii w kolejnych dniach zaprezentują swoje pomysły na ułatwienie nam codziennego życia za pomocą technologii sztucznej inteligencji, która zaimplementowana zostanie w autonomicznych pojazdach, robotach, smartfonach, aparatach cyfrowych, inteligentnych głośnikach, szczoteczkach do zębów, butach i wielu, wielu najróżniejszych urządzeniach.

Samsung zapewni światu cyfrowej rozrywki fotorealistycznych sztucznych ludzi wygenerowanych komputerowo, którzy zaczną pojawiać się w telewizji i globalnej sieci. Nvidia wyposaży roboty w swoje sztuczne, elektroniczne mózgi. Dzięki potężnej mocy obliczeniowej procesorów i zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji, roboty będą imponowały nam swoimi możliwościami i coraz bardziej będą przypominały nam te z filmów sci-fi.

Na targach CES 2020 nie zabraknie też nowych pomysłów na składane smartfony, przeniesienie nas do świata wirtualnej rzeczywistości, drony, systemy monitoringu, transparentne i bezramkowe telewizory oraz coraz to praktyczniejsze inteligentne zegarki i opaski sportowe.

Targi elektroniki użytkowej CES w Las Vegas potrwają do przyszłego weekendu. Na łamach serwisu GeekWeek.pl będziemy informowali Was o wszystkich najciekawszych wynalazkach, które zostaną tam zaprezentowane. Będzie się działo, bo w tym roku w Mieście Hazardu pojawi się rekordowo dużo firm z niesamowitymi patentami na uczynienie naszego życia znacznie łatwiejszym, dzięki najnowszej technologii.

Źródło: GeekWeek.pl/CES 2020 / Fot. CES 2020