Mobile
SelfieType, czyli Samsung prezentuje na CES 2020… niewidzialną klawiaturę

Koreański gigant podczas targów CES 2020 zdradził nieco więcej szczegółów na temat swojej aplikacji smartfonowego projektora, który jest w stanie zapewnić użytkownikom wrażenia zbliżone do pisania na klasycznej klawiaturze.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak wielka ściema albo raczej w ogóle nie wygląda, bo mówimy o klawiaturze rzucanej na stół za pomocą projektora, której w ogóle nie widać, ale Samsung traktuje ten projekt jak najbardziej serio. Zdaniem sensory z przodu smartfona są w stanie śledzić położenie palców użytkownika na stole czy innej powierzchni, dzięki czemu ten dostaje możliwość korzystania z wygodnej klawiatury „WSAD”.

Wszystko można obejrzeć na poniższym filmie, który pokazuje, że niewidzialna klawiatura faktycznie potrafi być bardziej naturalna i wygodna dla użytkownika niż dotykanie małych ikonek na ekranie, ale jest jedno małe „ale”. Projekt jest częścią większej kolekcji nowości Samsung C-Lab prezentowanych podczas CES 2020 i jak na razie został zademonstrowany jedynie na urządzeniach tego producenta - tablecie (wszystko wskazuje Galaxy Tab S6) oraz smartfonach Galaxy S10 i Galaxy Fold.

Ten ostatni zasługuje tu na szczególną uwagę, bo ze względu na elastyczny wyświetlacz, najpewniej nie będzie potrzebował w tym celu żadnych dodatkowych akcesoriów (podczas prezentacji korzysta wprawdzie z pomocy kubka z kawą, ale zakładamy, że można ustawić go lepiej). W pozostałych przypadkach musimy liczyć się z taką koniecznością, żeby ustawić smartfon w odpowiedniej dla sensorów pozycji - pytanie więc, czy nie szkoda zachodu na taką zabawę z aplikacją? Ocenę pozostawiamy Wam, ale naszym zdaniem SelfieType sprawdzi się jedynie u osób piszących na smartfonie naprawdę dużo. Poza tym, Samsung nie wspomina jeszcze nic o dacie debiutu oprogramowania, które na razie funkcjonuje jako demo.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung