Medycyna
Wyszukiwarka Google teraz pokaże Wam wszystkie informacje o chińskim wirusie

Organizacja Narodów Zjednoczonych i Światowa Organizacja Zdrowia w końcu zdecydowały się wprowadzić stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym, ze względu na chiński koronawirus.

Z każdym dniem coraz więcej mieszkańców naszej planety poszukuje w wyszukiwarce Google najnowszych informacji o sytuacji panującej w samych Chinach i we własnych krajach. Google zdaje sobie sprawę z faktu narastającego zagrożenia, dlatego jego władze podjęły decyzję o tzw. alert SOS.

Oznacza to, że gdy wpiszecie w angielską wersję wyszukiwarki Google „coronavirus”, to wyświetlą Wam się najświeższe informacje o chińskim koronawirusie 2019-nCoV z najróżniejszych źródeł, w tym serwisów internetowych i portali społecznościowych. Najbardziej istotną kwestią są kluczowe wiadomości publikowane przez Światową Organizację Zdrowia i Organizację Narodów Zjednoczonych.

Na razie ta bardzo praktyczna usługa dostępna jest tylko w języku angielskim, ale Google pracuje już nad wprowadzeniem jej również w innych językach. Informacje o chińskim koronawirusie będą wówczas publikowane ze wszystkich kluczowych mediów w poszczególnych krajach. Koncern chce w ten sposób walczyć też z rozpowszechnianymi w sieci fałszywymi informacjami.

W tej chwili oficjalne dane wskazują, że mamy już 213 ofiar koronawirusa i 10 tysięcy zainfekowanych, czyli ponad 10 razy więcej, niż przed tygodniem. Tymczasem na świecie odnotowano już 106 przypadków infekcji w 19 krajach.

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google