Motoryzacja
Nowy Hummer będzie elektryczny. Zobaczcie zwiastun potężnego elektryka

Terenówka dla prawdziwych facetów powraca w wielkim stylu. Tym razem ekologicznym. Może elektryczna wersja wielu nie przypadnie do gustu, ale tak naprawdę to nie rodzaj napędu jest tutaj najważniejszy, tylko potężna moc.

A jej będzie jeszcze więcej. Już wiemy, że Arnold Schwarzenegger na pewno sobie sprawi takiego zielonego potworka i porzuci swojego przerobionego na napęd wodorowy. W nowych Hummerze nie zabraknie mocy dla nawet największych twardzieli i fanów off-roadu. Firma ujawniła, że na pokładzie znajdą się silniki elektryczne o łącznej mocy 1000 KM.

3 sekundy do setki i 200 km/h powinno zadowolić największych przeciwników ekologicznego trendu w motoryzacji. Maszyna ma zostać oficjalnie zaprezentowano podczas weekendowego Super Bowl w Stanach Zjednoczonych. Natomiast szczegóły techniczne mają zostać ujawnione w maju bieżącego roku.

Przy takiej mocy i osiągach, mamy cichą nadzieję, że pojazd zostanie wyposażony w równie potężne akumulatory. Miejsca na nie nie zabraknie, ale wówczas cena może poszybować w górę i kultowa terenówka nie będzie już taką ciekawą propozycją dla fanów masywnych pojazdów. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawił się Cybertruck i Rivian.

Elektryczny Hummer ma pojawić się w sprzedaży pod koniec 2021 roku. Pojazd, wraz z 20 innymi elektrykami, będzie produkowany w fabryce Detroit-Hamtramck, w którą koncern General Motors zainwestował 2,2 miliarda dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/GM / Fot. GM