Mobile
Galaxy Z Flip na oficjalnym filmie. Tak prezentuje się składany smartfon Samsunga

Wczoraj (11.02) miała miejsce oficjalna premiera nowych smartfonów na 2020 rok tego koreańskiego koncernu. W końcu możecie zobaczyć pierwszy składany smartfon z klapką Galaxy Z Flip i serię Galaxy S20.

Największą uwagę na prezentacji przyciągnął oczywiście Galaxy Z Flip. Jest to kolejny składany smartfon w ofercie Samsunga zaraz po Galaxy Fold, który został zaprezentowany rok temu. Urządzenie wygląda niemal identycznie, jak wcześniej je pokazywano na renderach.

Nie zaskoczyła też nikogo jego specyfikacja. Galaxy Z Flip będzie posiadał dwa ekrany. Główny o przekątnej 6,7 cala, w proporcjach 22:9 i rozdzielczości 2636 x 1080 pikseli (425 ppi) oraz mały, 1-calowy (300×112 pikseli, 303 ppi) na obudowie zewnętrznej do komunikatów. Oprócz tego pojawi się akumulator o pojemności 3300 mAh, kamerka główna 12 Mpix, do selfie 10 Mpix, cienki wyświetlacz Dynamic AMOLED, procesor Snapdragon 855+, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane (UFS 3.0).

Co ciekawe, smartfon można wykorzystać na wiele sposobów. Przy rozłożeniu, mamy do dyspozycji pełne 6,7 cala, natomiast przy złożeniu do połowy, możemy korzystać z dwóch ekranów po ok. 4 cale każdy. Funkcja ta umożliwia np. otwarcie dwóch aplikacji lub oglądanie np. YouTube i jednocześnie możliwość obsługi go na dolnym wyświetlaczu.

Najważniejszym aspektem tego urządzenia ma być jego cena. Ta wciąż jest wysoka, ale już nie tak duża jak w przypadku Galaxy Fold i niższa nawet od konkurencji w postaci składanego smartfona z klapką Razr od Motoroli. Samsung w Polsce policzył sobie za niego 6600 zł. Regularna sprzedaż planowana jest od 21 lutego.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung