Roboty
Zobacz, jak robo-pies robi za osła w gotyckiej rikszy Adama Savage'a

Jeden z prowadzących kultowy program Pogromcy Mitów, postanowił nie tylko gruntownie przetestować SpotaMini, ale również trochę się z nim pobawić. Trzeba przyznać, że fajny z niego robo-zwierzak.

Roboty w przyszłości zagoszczą w domach większości z nas. Duża część społeczeństwa szybko i chętnie skusi się na takie dobrodziejstwa oferowane przez świat technologii, gdyż będą one znacznie praktyczniejsze w codziennym życiu od żywych zwierząt, które w większości przypadków robią za maskotki i w niczym nie są w stanie nam pomóc.

Adam Savage udowodnił swoimi testami, że czworonożne roboty potrafią już całkiem sporo i warto je wykorzystać przy okazji wykonywania naprawdę niebezpiecznych zadań np. w trudnym terenie. W przyszłości posiądą one zdolności, które zaoferują ich właścicielom możliwości do tej pory zarezerwowane tylko dla specjalnie wyszkolonych psów.

Najważniejsze, że wykorzystując je do ciężkich zadań, nie będziemy musieli martwić się o ich samopoczucie, zdrowie, a nawet życie. Adam Savage pokazał, że można będzie je posłać tam, gdzie nikt normalny by się nie zapuścił, a i mogą też robić za tragarzy.

Źródło: GeekWeek.pl/Adam Savage / Fot. Adam Savage