Medycyna
Brytyjska firma zapłaci Wam 3500 funtów za możliwość zarażenia koronawirusem

Jeśli niestraszny Wam wirus SARS-CoV-2, chcecie przysłużyć się ludzkości i wesprzeć walkę z nim, to teraz możecie to uczynić w bardzo prosty sposób. Otóż, dobrowolnie dając się nim zarazić, a to wszystko w ramach eksperymentu.

Organizacja Hvivo ogłosiła właśnie nabór ochotników, którzy za kwotę 3500 funtów, zgodzą się na zarażenie wirusem SARS-CoV-2 i będą chcieli spędzić ponad 14 dni w izolatce, gdzie będą bezustannie obserwowani przez naukowców w celu przetestowania pierwszych eksperymentalnych leków.

Na dobry początek organizacja poszukuje 24 osób, które staną się królikami doświadczalnymi. Zainteresowanie nie jest duże, bo nikt nie daje gwarancji, że ochotnicy przeżyją i nie będą borykali się później z powikłaniami. Oczywiście, wszyscy mogą liczyć na stałą opiekę najlepszych specjalistów w Wielkiej Brytanii i profesjonalny sprzęt medyczny.

Brytyjski rząd przeznaczył 2 miliardy dolarów na opracowanie skutecznej szczepionki i leku na najnowszego koronawirusa. Wyścig firm biotechnologicznych trwa w najlepsze, ale czy uda się w porę zdobyć oręż do walki z tym patogenem? Tego nie wiadomo. Na razie pierwsze eksperymentalne leki powstały w Stanach Zjednoczonych i Chinach, ale są one przeznaczone bardziej do walki z efektami działań wirusa, a nie nim samym.

Do tej chwili w Wielkiej Brytanii zainfekowanych koronawirusem zostało 273 osoby i odnotowano 2 zgony, a 18 osób wyzdrowiało. Rząd prognozuje jednak, że podobnie jak ma to miejsce w innych krajach Europy, liczba chorych będzie szybko wzrastała, więc już teraz trzeba uczynić wszystko, by jak najbardziej to możliwe ograniczyć skutki rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło: GeekWeek.pl/Hvivo / Fot. Hvivo/Pixabay