Styl życia
Polska staje się europejską wyspą ocalenia przed pandemią koronawirusa

Najnowsze dane pokazują, że Polska jest na najlepszej drodze do uniknięcia tak tragicznej sytuacji, jaka obecnie panuje z powodu pandemii w Zachodniej Europie. Trzymajmy za to teraz wszyscy mocno kciuki!

Powód jest oczywisty, Polska jako pierwsza poczyniła ogromne kroki ku zablokowaniu rozprzestrzeniania się choroby CoVID-19. Może dla wielu wydawać się mogą one zbyt drastyczne, bo ograniczone zostały nasze prawa do wolności, ale dzięki temu odnotowujemy drastycznie niższe liczby osób zainfekowanych, a zwłaszcza zgonów spowodowanych koronawirusem.

To wystarczający powód, by taki stan był kontynuowany. Najwięksi epidemiolodzy mówią jednoznacznie, pozostanie w domach lub ograniczenie wyjść na dwór oraz domowa kwarantanna to najlepsze sposoby na poradzenie sobie z globalną pandemią. Kraje europejskie zbagatelizowały te cenne wskazówki, a obecnie każdego dnia notuje się w nich nawet 5-krotnie więcej zgonów niż u nas zarażeń koronawirusem. Liczba dziennych nowych infekcji w poszczególnych krajach powinna Wam to uzmysłowić: Polska - 146, Niemcy: 3932, Hiszpania - 6673, Włochy - 7503, Belgia - 1298.

Sytuacja na dzisiaj. Tempo narastania dla Polski wydaje się być coraz wolniejsze. Daty na osi poziomej dotyczą Polski, ale dane dla pozostałych krajów zostały "cofnięte" do zarejestrowanego przypadku.

Opublikowany przez Nauka. To lubię Czwartek, 26 marca 2020

Ministerstwo Zdrowia informuje, że obecnie w Polsce każdego dnia przeprowadza się już 3300 testów. To ilość podobna, a nawet większa w porównaniu z resztą krajów Starego Kontynentu, a pomimo tego faktu, nie notuje się gwałtownego wzrostu zachorowań na CoVID-19.

Pozostańcie więc w domach jeszcze przez co najmniej 2 tygodnie. Dzięki Waszej odpowiedzialności i empatii nasz kraj ma wielką szansę na uratowanie się z tej przerażającej pandemii, która już teraz nie do poznania odmienia ludzkość. Polska stanie się wzorem do naśladowania dla całej planety w kwestii tego, jak powinno radzić sobie z takimi globalnymi klęskami.

Źródło: GeekWeek.pl/Ministerstwo Zdrowia/Facebook/Nauka. To Lubię / Fot. Pixabay/Nauka. To Lubię/Paweł Tomaszek