Aplikacje
Kupujcie polskie produkty dla dobra gospodarki. Pomoże Wam w tym aplikacja

Jak nigdy wcześniej, z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, musimy teraz wspierać gospodarkę, w której ogromną rolę odgrywają rodzime firmy i wytwarzane przez nie produkty. Pomoże Wam w tym specjalna apka.

Krajowe przedsiębiorstwa odpowiadają za największe wpływy do Skarbu Państwa i zapewniają prace milionom Polaków. W obliczu pandemii, wiele z nich zostało całkowicie zamkniętych, a inne ograniczyły poważnie swoje funkcjonowanie. Wszystkie natomiast borykają się z gigantycznymi problemami finansowymi. Możemy pomóc naszym przedsiębiorcom i pracodawcom, wspierając ich zakupami polskich produktów. W czasach zarazy stańmy się konsumpcyjnymi patriotami.

Powszechnie utarło się, że jeśli chcemy kupić polski produkt w sklepie, wystarczy sprawdzić kod kreskowy na opakowaniu. Jeśli na samym jego początku pojawia się numer 590, to jest to krajowy produkt. Otóż tak nie jest. Produkt z kodem 590 może być wyrobem firmy, która nie ma w Polsce swojej siedziby (a nawet oddziału) i nawet nie musi nic w Polsce produkować.

Świetnym rozwiązaniem będzie dla Was specjalna aplikacja o nazwie Pola (Android) lub (iOS), dzięki której rozwiejecie wszystkie swoje wątpliwości i nie popełnicie błędu. Za jej pomocą w prosty sposób nie tylko sprawdzicie, który produkt powstał w naszym kraju, ale również będziecie mogli poznać najważniejsze informacje na temat firmy go wytwarzającej.

„Masz dość masówki globalnych koncernów? Szukasz lokalnych firm tworzących unikatowe produkty? Pola pomoże Ci odnaleźć polskie wyroby. Zabierając Polę na zakupy, odnajdujesz produkty z duszą i wspierasz polską gospodarkę” - możemy przeczytać w opisie aplikacji.

Aplikacja Pola powstała kilka dobrych lat temu, ale jest bezustannie rozwijana. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy zeskanować kod kreskowy z dowolnego produktu za pomocą swojego smartfona i tej aplikacji. Chwilę później Pola powie Ci, czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy i jest częścią zagranicznego koncernu. Kupujcie z głową!

Źródło: GeekWeek.pl/Pola / Fot. Pola