Tomasz Rożek z „Nauka. To lubię” wyjaśnia, czy 5G jest dla nas zagrożeniem [FILM]

Ostatnimi czasy na całym świecie szybko wzrasta panika z powodu budowy sieci przyszłości 5G. Wielu uważa nawet, że odpowiada ona za obecną pandemię CoVID-19. Co na to jeden z największych popularyzatorów nauki w Polsce?

Tomasz Rożek przygotował materiał filmowy, na którym wyjaśnia, czy 5G jest groźne dla ludzi. W ostatnich tygodniach doszły do nas wieści o podpaleniach kilku masztów sieci 4G i 5G w krajach Europy. Przeciwnicy budowy sieci nowej generacji uważają, że przez nią populacja ludzka będzie borykała się z niespotykaną dotychczas falą zachorowań na raka.

„Bez nowego standardu bardzo trudno sobie wyobrazić powszechność takich urządzeń, jak autonomiczne samochody dostarczające nam produkty, drony (...), internet rzeczy, elektronika ubieralna czy coraz powszechniej pojawiające się urządzenia robotyczne. W końcu chcemy, przynajmniej większość z nas chce, mieć możliwość oglądania telewizji w standardzie 4K na urządzeniach mobilnych czy streamingowania filmów w wysokiej jakości i przesyłania zdjęć.” - powiedział Rożek.

Reklama

Tomasz Rożek uważa, że nie mamy się czego bać, gdyż fale elektromagnetyczne generowane przez sieci 5G nie mają żadnego szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Te same fakty potwierdziły liczne badania naukowe, które były prowadzone w wielu krajach świata.

„Podczas ostatniego międzynarodowego kongresu, na którym spotykają się najlepsi światowi eksperci, zajmujący się bioelektromagnetyzmem, powtórzono, że nic nie wskazuje na to, by fale elektromagnetyczne wykorzystywane w telekomunikacji były dla ludzi szkodliwe.” - dodał twórca kanału "Nauka. To lubię" na Facebooku.

Można śmiało rzec, że sieć 5G nie tylko polepszy jakość życia wielu istnień ludzkich, ale również uchroni ich przed szybszą śmiercią. Dziś przez globalne dziury w komunikacji na izolację w dostępie do globalnej sieci cierpi kilka miliardów ludzi. Przez brak łączności nie można zapewnić społeczeństwom odpowiedniej edukacji, opieki medycznej i odpowiednio szybko reagować na najróżniejsze zagrożenia.

Rząd Chin przyznał niedawno, że dzięki szybkiemu rozwojowi sieci 5G udało się znacznie szybciej i skuteczniej kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa i pozwolić lepiej funkcjonować placówkom medycznym i służbom porządkowym.

Źródło: GeekWeek.pl/Tomasz Rożek/Facebook / Fot. Pixabay

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy