Mobile
Samsung zamierza wypuścić smartfon z rewolucyjnym aparatem [FILM]

Nic nie wskazuje na to, by inżynierowie doszli do ściany w kwestii rozwoju smartfonów. Wręcz przeciwnie, najwięksi gracze rynku mobilnego na świecie zamierzają niebawem zaprezentować rewolucyjne technologie.

Najlepszym tego przykładem może być Samsung. Koreański koncern pracuje nad zupełnie nową generacją sensorów do aparatów cyfrowych i smartfonów. Mają one być zdolne do uwieczniania obrazów o jakości znacznie przekraczającej możliwości ludzkiego oka. Z bardzo wiarygodnych przecieków wynika, że będzie to prawdziwa rewolucja, na którą od dawna czekali fani mobilnej fotografii.

Mówimy tutaj o nowych sensorach o kosmicznych aż 600 megapikselach. Dla porównania, ludzkie oko rejestruje do 500 megapikseli. To wielki przełom w tej dziedzinie, bo obecnie sensory w smartfonach mają maksymalnie 108 megapikseli, a w większości przypadków mniej niż 40 megapikseli. Podobnie jest z aparatami cyfrowymi, gdzie wciąż króluje od 20 do 40 megapikseli.

Samsung jest pionierem takich technologii w smartfonach. Koreańczycy jako pierwsi wprowadzili sensor o rozdzielczości aż 108 megapikseli. Jest to matryca ISOCELL Bright HM1. Umożliwia ona tworzenie „superpiksela” z 9 mniejszych pikseli (grupując obszar 3×3 piksele). Teraz zostanie ona udoskonalona. Możemy oczekiwać, że technologia łączenia pikseli pozwoli wykonywać spektakularnej jakości fotografie, a nawet rejestrować ruchomy obraz w jakości 8K i 12K i 60 klatkach na sekundę.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung