Space Perspective zaoferuje kosmiczną turystykę dla znudzonych Ziemią

Ostatnimi czasy w prywatnym sektorze przemysłu kosmicznego, jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe firmy. Wszystkie mają jeden cel, chcą zainaugurować nową erę kosmicznej turystki dla wszystkich.

Jakiś czas temu słyszeliśmy o firmie Zero 2 Infinity, której inżynierowie zbudowali 6-osobową kapsułę, w tym dla dwóch pilotów, do lotów stratosferycznych, w ramach projektu Bloon. Ich technologia jest obecnie testowana w Hiszpanii (). Tymczasem na rynku pojawił się kolejny gracz. Firma Space Perspective ma nie tylko podobne plany, ale również ich kapsuła jest bardzo podobna do tej od Zero 2 Infinity.

Jej twórcy chcą regularnie wysyłać w podróż stratosferyczną aż 8 pasażerów. Cała misja będzie trwała 6 godzin i będzie odbywała się na pokładzie kapsuły Spaceship Neptune. Lot ma kosztować ok. 125 tysięcy dolarów za osobę. Firma informuje, że pomimo dość wysokiej ceny za lot, zainteresowanie jest olbrzymie.

Reklama

Najwyraźniej podróżnicy znudzili się już powierzchnią naszej planety i chcą teraz zacząć oglądać ją z perspektywy stratosfery i kosmosu. Chociaż loty z Space Perspective mają odbywać się na wysokość 30 kilometrów ponad powierzchnią naszej planety, można będzie już zobaczyć charakterystyczną krzywiznę Ziemi, co nie jest możliwe np. na pokładach rejsowych samolotów. To właśnie ten fakt ma zachęcić do skorzystania z usług Amerykanów.

Lot ma zacząć się na platformie startowej. Następne balon uniesie kapsułę z pasażerami i przez 2 godziny będzie podróżować na wysokość 30 kilometrów. Gdy już turyści dotrą na miejsce, będą mogli przez 2 godziny podziwiać naszą piękną planetę i uwieczniać ją na filmach czy zdjęciach. Kolejne 2 godziny zarezerwowane są na powrót. Ten ma wyglądać podobnie jak ma to miejsce w przypadku załogowych kapsuł SpaceX. Spaceship Neptune osiądzie na wodach oceanu, a pasażerowie zostaną przetransportowani na ląd na pokładzie statku.

Space Perspective zamierza rozpocząć testy swojego pojazdu już w przyszłym roku. Balony stratosferyczne i kapsuła będą wypuszczane z Kennedy Space Center na Florydzie. Co ciekawe, firma ta jest powiązana z World View, czyli startupem, który zamierza zaoferować firmom szybkie i tanie wynoszenie instalacji badawczych do stratosfery, właśnie za pomocą balonów.

Space Perspective na dobry początek zbuduje swój mały kosmodrom na Florydzie, a później również na Alasce i Hawajach. Jeśli taka forma podróży odniesie sukces, a wszystko na to wskazuje, nowe placówki pojawią się w innych krajach całego świata.

Źródło: GeekWeek.pl/Space Perspective / Fot. Space Perspective

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama