Motoryzacja
Tak dziwnie Autopilot od Tesli widzi świat otaczający pojazd [FILM]

Jeśli zastanawialiście się, jak Autopilot od Tesli widzi i interpretuje otaczającą pojazd rzeczywistość na podstawie systemu kamer i radarów, za chwilę będziecie mieli niebywałą okazję to zobaczyć.

Programista Wes Bard przygotował kolejną wersję swojej wizualizacji, która prezentuje możliwości rejestrowania, identyfikacji i śledzenia obiektów pojawiających się wokół samochodu na pokonywanej drodze. Trzeba przyznać, że świat widziany przez sztuczną inteligencję od Tesli zadziwia. Oprócz samej wizualizacji, możecie zobaczyć również oryginalne nagranie z wnętrza pojazdu.

Wizualizacja powstała na bazie najnowszej wersji oprogramowania do pojazdów Tesli, która ujrzała światło dzienne całkiem niedawno. Wykorzystuje ona w najlepszy dotąd sposób panoramiczny, 360-stopniowy obraz ze wszystkich ośmiu kamer zainstalowanych na pokładzie samochodu, co możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Elon Musk zapowiedział, że już niebawem pojazdy Tesli staną się jeszcze bardziej autonomiczne. Potrafią już same parkować, można je przywołać z parkingu i poruszać się w trybie autonomicznym po autostradach. Najważniejszą funkcją, na którą oczekują szczęśliwi posiadacze tych elektrycznych pojazdów, jest jednak możliwość przywołania samochodu z miejsca, w którym aktualnie się znajdziemy, a mianowicie np. lasu czy parku.

Taka funkcja ma być udostępniona do końca bieżącego roku. Pozwoli ona również w pełni bezpiecznie poruszać się pojazdami Tesli nie tylko po drogach szybkiego ruchu, ale również po miastach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń i technologie autonomiczne najbardziej dostają w kość.

Źródło: GeekWeek.pl/Wes Bard/YouTube / Fot. Wes Bard/Tesla