Roboty
Zobacz, jak Japończycy budują 18-metrowego, poruszającego się robota Gundam [FILM]

Niestety, Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020, które miały odbyć się w Japonii, nie zobaczymy. Pandemia dała się we znaki całej ludzkości, jednak mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni realizują swój historyczny projekt.

Jest nim budowa 18-metrowego, poruszającego się robota inspirowanego Gundam, oraz kilka małych robotów, które polecą w kosmos. Rząd zapowiedział, że sama Olimpiada odbędzie się w przyszłym roku, a realizowane wraz z nią najróżniejsze projekty będą najbardziej spektakularnymi wydarzeniami w historii sportu i całej ludzkości.

Wyobrażacie sobie zobaczyć na inauguracji Olimpiady wielki, poruszający się mech? Projekt o nazwie Gundam Factory Yokohama właśnie się realizuje. 18-metrowy mech jest obecnie wznoszony w Yamashita Pier w Jokohamie. Na najnowszym filmie możemy zobaczyć, że mech porusza już tułowiem i nogami. Będzie to replika RX-78-2 Gundam, czyli mobilnego kombinezonu wprowadzonego do oryginalnej animowanej serii w 1979 roku. Jego twórcy budują go również, by uczcić 40. rocznicę powstania serii.

Gundam to anime przedstawiające ogromne roboty, coś na wzór japońskich Transformersów, dziejące się w wielu alternatywnych światach. Ten popularny w Kraju Kwitnącej Wiśni styl doczekał się również gier wideo, mangi i kilku powieści, jak np. Gundam Wing.

Ale to nie wszystko. Uniwersytet w Tokio i Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA) wspólnie wyślą w kosmos małe roboty z serii Gundam, które znajdą się na pokładzie specjalnego mikrosatelity. Roboty będą mierzyły po zaledwie kilkanaście centymetrów wysokości, ale oba stawią czoło wielkiej kosmicznej misji ku chwale ojczyzny.

Cały 130-milionowy naród japoński i miliardy mieszkańców naszej planety, będą mogli obserwować na żywo lot robotów w kosmos za pośrednictwem aż 7 kamer. Roboty będą wyposażone w diody LED. Zostaną one umieszczone w ich oczach i będą imitowały kolory flagi olimpijskiej w trakcie prezentacji narodów. W ten sposób świętowanie tego wielkiego wydarzenia w świecie sportu będzie odbywało się zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie.

Japończycy nie ukrywają, że poprzez Olimpiadę 2020 i problemy ekonomiczne związane z pandemią CoVID-19, zamierzają jak najlepiej wypromować swój kraj na arenie międzynarodowej i pokazać, jak wciąż na wysokim poziomie technologicznym znajduje się obecnie. I nie chodzi tu tylko o elektronikę użytkową, ale również świat motoryzacji i przemysł kosmiczny.

Warto tutaj podkreślić, że na ceremonii otwarcia igrzysk ma pojawić się latający samochód od Toyoty, a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na cały świat w technologii 8K HDR, a uwiecznione dla pokoleń nawet w jakości 16K. Fanów różnych dyscyplin sportowych z całego świata będą obsługiwały roboty oraz latające i autonomiczne taksówki, a zwycięzcy otrzymają medale wykonane ze złota i metali szlachetnych pozyskanych ze smartfonów.

Źródło: GeekWeek.pl/Gundam Factory Yokohama / Fot. Gundam Factory Yokohama