Medycyna
Bill Gates reaguje na teorie spiskowe związane z czipowaniem ludzi na CoVID-19 [FILM]

Miliarder nie ma łatwego życia w czasach pandemii. Kilka lat przed nią ostrzegał cały świat przed takim rozwojem wydarzeń, ale nikt go nie słuchał. Teraz jest oskarżany o jej zaplanowanie, by z jej pomocą zawładnąć światem.

Bill Gates udzielił niedawno wywiadu telewizji CBS News. Odpierał w nim zarzuty od coraz szybciej powiększającej się grupy fanów teorii spiskowych, którzy uważają, że zaplanował on pandemię koronawirusa kilka lat wcześniej i dzięki niej chce wzbogacić się oraz zniewolić ludzkość.

Według krążących w globalnej sieci teorii spiskowych, największa na świecie fundacja charytatywna, której Gates jest właścicielem, od kilku lat pracuje nad budową mikroczipu. Miałby on być wszczepiany miliardom ludzi wraz ze szczepionką na CoVID-19. Urządzenie miałoby aktywować się w określonym czasie i wywoływać poważne choroby lub nawet doprowadzić do zgonu wybranych ludzi.

Drugi najbogatszy człowiek na naszej planecie zapewnił w wywiadzie, że nie zamierza czipować ludzi, ale gorąco opowiada się za masowymi szczepieniami, bo tylko dzięki nim będziemy mogli wrócić do pełnej normalności. „Nie. Nie ma żadnego związku między żadną z tych szczepionek a śledzeniem ludzi. Nie mam pojęcia skąd (ta teoria – red.) się pojawiła” – powiedział Gates w CBS News.

Współzałożyciel Microsoftu śledzi najnowsze badania naukowe związane z CoVID-19 i uważa, że tylko szczepionka jest w stanie zapewnić ludzkości bezpieczeństwo. Problemem jest tutaj fakt, że na CoVID-19 można chorować wiele razy jak np. na grupę, i za każdym razem choroba ta można prowadzić do powikłań, które mogą ujawnić się dopiero za kilka lat.

Gates bije na alarm, że najgorsze dopiero przed nami i nie powinniśmy bagatelizować tej pandemii. Według niego, CoVID-19 uderzy ze zwielokrotnioną siłą za miesiąc lub za dwa. Już teraz w wielu krajach świata, w tym również w Polsce, odnotowuje się szybki wzrost zachorowań. Jeśli ludzkość nie będzie zaszczepiona, infekowanie siebie na wzajem będzie trwało w nieskończoność, zatem przez długi czas nie będą mogły normalnie funkcjonować firmy czy szkoły.

Źródło: GeekWeek.pl/CBS News / Fot. Twitter