Gry
Microsoft zdradza wszystkie tajemnice. Jest cena i data premiery Xbox Series X

Ze strony gigant z Redmond wiemy już wszystko na temat nowej generacji konsol, nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na odpowiedź ze strony Sony i PlayStation 5.

Dosłownie wczoraj Microsoft, trochę zmuszony do tego sytuacją, a konkretniej bardzo precyzyjnymi przeciekami, zdecydował się na ujawnienie słabszej wersji swojej konsoli nowej generacji. Xbox Series S, bo o nim właśnie mowa, jest 60% mniejszy niż większy brat, będzie posiadał 3-krotnie niższą moc obliczeniową, nie znajdziemy w nim napędu, ale za to jego cena jest dużo niższa i wynosi w Polsce 1349 PLN. Wspomniane nieoficjalne doniesienia mówiły również o Xbox Series X, wskazując na cenę 499 USD, ale dopiero dziś doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony giganta z Redmond, więc wracamy z aktualizacją.

Za sprawą Xbox Polska dowiedzieliśmy się, że w Polsce ta kwota przełoży się na 2249 PLN, a premiera nowej konsoli odbędzie się razem z wariantem S, czyli 10 listopada. Ku naszemu zaskoczeniu, Microsoft poinformował przy okazji, że nie musimy od razu wydawać całej kwoty i możemy zdecydować się na skorzystanie z programu Xbox All Access. To znaczy spłacać konsolę przed dwa lata, płacąc co miesiąc od 99 PLN, w zależności od wybranej wersji Xboxa, zupełnie jak przy umowie z sieciami komórkowymi (wciąż czekamy na cenę za droższą konsolę) - w Polsce za realizację tej formy płatności odpowiadać będzie sklep Media Expert. 

Tak jak wspominaliśmy już wczoraj, na graczy będą też czekały połączone siły Microsoftu i Electronic Arts A w ramach usługi Xbox Game Pass - dzięki temu od tegorocznych świąt usługa od EA będzie dostępna kompletnie za darmo dla wszystkich abonentów Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass dla PC. Warto tu podkreślić, że w ramach EA Play dostępnych jest ponad 60 gier wydawcy, w tym duże hity, jak FIFA 20 czy Titanfall 2, które dołączą do 100 od Xboxa. Jeśli zaś chodzi o listę tytułów startowych na nowe Xboxy (oraz te starsze, bo Microsoft obiecał je wspierać jeszcze przez 2 lata po premierze nowych, więc posiadacze Xboxa One nie będą poszkodowani), to wygląda ona mniej więcej tak: Assassin’s Creed Valhalla, Gears Tactics, The Falconeer, Yakuza: Like a Dragon i Tetris Effect: Connected, a nie można też zapomnieć o grach debiutujących chwilę przed konsolami, jak Dirt 5, Watch Dogs: Legion, Fortnite, NBA 2K21, The Witcher 3: Wild Hunt, Control, Doom Eternal i Marvel’s Avengers czy chwilę później, jak Call of Duty: Black Ops Cold War i jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, czyli Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. 

Źródło: GeekWeek.pl/Microsoft