Motoryzacja
320 km/h, 2 sekundy do setki i 840 km zasięgu. Oto Tesla Model S Plaid [FILM]

Tesla nie spoczęła na laurach. Elon Musk zapowiada ulepszone wersje swoich elektrycznych samochodów oraz zupełnie nowe pojazdy, które mają zrewolucjonizować świat motoryzacji i uczynić go bardziej ekologicznym.

Miliarder nie ma wyboru, ponieważ firma Lucid Motors ostro depcze Tesli po piętach. Prezentacja modelu Air, czyli luksusowego, elektrycznego sedana, została przyjęta w Stanach Zjednoczonych z wielkim entuzjazmem (zobacz tutaj). Pogromca Tesli oferuje niesamowite osiągi, o których sprzedawane obecne Tesle i ich właściciele mogą tylko pomarzyć.

Dlatego inżynierowie pracują nad nową wersją Modelu S o nazwie Plaid. Pierwotnie pojazd miał pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, ale Musk zdecydował, że trzeba go jeszcze dopracować, by mógł powalczyć z rosnącą konkurencją, zatem możemy spodziewać się go dopiero w przyszłym roku.

Plaid pojawił się jakiś czas temu na słynnym torze Laguna Seca. Ustanowił tam rekord okrążenia na poziomie 96,55 sekundy. Później firma Lucid wysłała tam Air, który zaorał Model S Plaid, pokonując tor w 93 sekundy. Inżynierowie Tesli nie dali za wygraną i właśnie pochwalili się nowym wynikiem. Kierowca Johannes Van Overbeek wykręcił niesamowite 90,3 sekundy.

Air ciężko będzie poprawić ten wynik. Model S Plaid oferuje teraz 1100 KM, sprint do setki w niecałe 2 sekundy, prędkość maksymalną dochodzącą do 320 km/h i zasięg na poziomie aż 840 kilometrów. Sportowa wersja luksusowego sedana od Tesli ma kosztować w Polsce 610 tysięcy złotych. Konkurencja pomiędzy firmami powinna nas cieszyć, bo to będzie oznaczało lepsze pojazdy w niższych cenach.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla / Fot. Teslarati