Zobacz, jak tańczy Unitree A1, czyli najnowszy robo-pies prosto z Chin [FILM]

Chińscy inżynierowie za nic nie chcą pozostać w tyle w kwestii budowy robotów za swoimi amerykańskimi, koreańskimi i japońskimi kolegami. Ich nowym dzieckiem jest Unitree A1, czyli najmniejszy na świecie robo-pies.

Najnowszy Unitree A1 to maszyna dysponująca niesamowitymi możliwościami. Robot jest dużo mniejszy i lżejszy od SpotaMini, ale jednocześnie nie ustępuje mu w kwestiach kluczowych, a mianowicie poruszania się w nawet najtrudniejszym terenie. Do tego maszyna może pracować na bateriach bez przerwy przez 4 godziny. Dziś będzie mogli zobaczyć go na materiale filmowym, na którym inżynierowie zaprezentowali jego zdolności taneczne.

Unitree A1 waży wraz z baterią 12 kilogramów i może poruszać się z maksymalną prędkością 12 km/h. Robot może być zdalnie sterowany na odległość lub funkcjonować w trybie autonomicznym. Na jego pokładzie znalazł się wydajny akumulator i system wizyjny.

Reklama

Fani robotów powinni być zachwyceni tym robo-psem. Bez problemu może on już towarzyszyć im w trakcie porannego joggingu lub spacerów po parkach. Inżynierowie zaimplementowali w A1 zachowania dobrze znane nam z żywych czworonogów. Urządzenie jest bezustannie rozwijane.

Małego robo-psa można już kupić na własny użytek w cenie poniżej 10 tysięcy dolarów. Nie jest tutaj tajemnicą i nikogo nie powinien dziwić fakt, że inżynierowie przy projektowaniu i budowie AlienGo i Unitree A1 mocno inspirowali się właśnie SpotemMini od Boston Dynamics. Można nawet śmiało rzec, że go w dużej części skopiowali, ale to standard w Państwie Środka. Unitree Robotics jeszcze w tym roku zamierza zacząć sprzedawać kolejne swoje robo-psy na całym świecie.

Co ciekawe, robota LaikaGo można było do niedawna kupić za 45 tysięcy dolarów, a najnowszy za 10 tysięcy dolarów. To pokazuje, jak na przestrzeni kilku lat technologie robotyczne szybko się rozwijają, a ich ceny spadają. Od jakiegoś czasu goszczą one na wszystkich największych imprezach technologicznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się jednak na uniwersytetach i ośrodkach badawczych, gdzie służą jako obiekty najróżniejszych testów.

Źródło: GeekWeek.pl/Unitree Robotics / Fot. Unitree Robotics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy