Motoryzacja
Tak wygląda Unreal Engine w systemie inforozrywki elektrycznego Hummera [FILM]

Nowy, elektryczny król szos będzie pierwszym na świecie pojazdem, w którym zostanie wykorzystany silnik graficzny znany nam dobrze z gier komputerowych. Jazda Hummerem ma być niezapomnianym przeżyciem.

Epic Games informuje, że wraz z premierą nowego Hummera wejdzie do świata motoryzacji ze swoimi niesamowitym silnikiem graficznym. Dzięki niemu samochodowe systemy inforozrywki mają odmienić nie do poznania na lepsze podróże samochodami przyszłości, które będą w pełni ekologiczne i autonomiczne.

Interfejsy człowiek-maszyna (HMI) od Epic Games mają zacząć pojawiać się w coraz to nowych pojazdach największych na świecie producentów. Wizualizacja najróżniejszych ważnych dla kierowcy danych w pojazdach mocno kuleje. Umieszczanie coraz większej ilości wyświetlaczy na pokładach samochodów determinuje ich praktyczne wykorzystanie.

Epic Games spieszy tutaj z pomocą. Firma informuje, że udostępni inżynierom swoje aplikacje, by mogli oni projektować o wiele lepsze systemu infotainment. Możemy liczyć na to, że w nowych pojazdach klasy premium zaczną pojawiać się bardzo miłe dla oka animacje i wizualizacje informacji z nawigacji, radarów czy kamer, które pomogą kierowcom lepiej zorientować się w terenie, a przy tym szybciej, sprawniej i bezpieczniej dojechać do upragnionego celu.

Tymczasem elektryczny Hummer ma pojawić się już w przyszłym roku. Na razie niewiele wiadomo na jego temat. Firma ujawniła tylko, że pojazd od GM będzie oferował blisko 1000 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu akumulatorów i przyspieszenie znane nam z supersamochodów. Hummer będzie konkurował m.in z Cybertruckiem od Tesli. Oba pojazdy mają swoich wiernych fanów i posiadają to coś, co zapewni im świetną sprzedaż.

Źródło: GeekWeek.pl/Unreal Engine/GM / Fot. Unreal Engine