Ekotechnologia
Zobacz, jak w zaledwie 4 dni powstaje ogromny solarny dach od Tesli [FILM]

Tesla ma w swojej ofercie nie tylko ekologiczne pojazdy, ale również panele solarne i wydajne banki energii. Dziś będziecie mogli zobaczyć, jak szybko powstaje solarny dach w jednym z domów w USA.

Firma Elona Muska od blisko 3 lat oferuje bardzo praktyczne, ekologiczne rozwiązane dla właścicieli domów, którzy chcą być niezależni energetycznie i jednocześnie nie chcą szpecić dachów swoich domów tradycyjnymi instalacjami solarnymi. Mowa tutaj o technologii solarnego dachu (Solar Roof). Są to panele słoneczne zintegrowane w powłoce dachowej domu.

Ich zaletą jest fakt, że wyglądają jak zwykłe dachówki, ale produkują energię słoneczną, która można później wykorzystać do zasilenia wszystkich urządzeń w domu, a nawet ładowania pojazdu elektrycznego. Cała instalacja podłączona jest do powerbanków, w których można magazynować energię i korzystać z niej w trakcie nocy lub pochmurnych dni.

W ofercie Tesli jest kilka różnych odmian i kolorów solarnych dachówek. Z pewnością każdy zainteresowany ekologią znajdzie coś dla siebie. Firma Weddle And Sons Roofing opublikowała film na swoim kanale na YouTube, na którym możemy zobaczyć, jak szybko powstaje taki solarny dach o mocy 15 kW i powierzchni 40 metrów kwadratowych, w jednym z domów w Kansas.

Solar Roof powstał przy współpracy Tesli z firmą Solar City. Tesla kupiła ją kilka lat temu. Solarne dachówki produkowane są obecnie w fabryce znajdującej się w Buffalo w stanie Nowy Jork. Zainteresowanie solarną technologią Tesli jest ogromne. Coraz więcej ludzi chce uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii. Dodatkowo dachówki solarne Tesli to ok. 80 procent mniejsze koszty instalacji w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nie wspominając już o wyglądzie.

Dzięki Solar Roof można teraz zbudować dom na totalnym odludziu, gdzie nie ma infrastruktury energetycznej, i cieszyć się zieloną energią o każdej porze dnia i roku. Elon Musk niebawem zaoferuje też kosmiczny internet, który pozwoli skomunikować taki ekologiczny dom z całym światem, i to bez żadnych kabli.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla/Weddle And Sons Roofing / Fot. Weddle And Sons Roofing