Motoryzacja
Toronto startuje z testami autonomicznych busów. To przyszłość podróży po miastach [FILM]

Lokalne władze poinformowały o podpisaniu umowy z firmą Local Motors, na mocy której na początku przyszłego roku na ulice Toronto wyjadą autonomiczne elektryczny busy do przewozu osób.

Ostatnio pisaliśmy, że po takich testach Waymo dostało zielone światło na działanie w pełnym zakresie, więc choć początkowo w pojazdach w Toronto znajdować będzie się kierowca bezpieczeństwa, który w każdej chwili jest gotowy do przejęcia kierownicy, to małymi krokami autonomiczne pojazdy wkraczają w nasze życie. A pojazdami tymi są autonomiczne budy Olli 2.0, które mogą przewozić do 8 osób i są wyposażone w rampy umożliwiające korzystanie z nich osobom z niepełnosprawnościami poruszającym się na wózkach inwalidzkich. 

Podczas testów, które potrwać mają 6 do 12 miesięcy, podczas każdego kursu na pokładzie znajdować będzie się dwóch pracowników firmy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i zbierać dane niezbędne do udoskonalenia usługi, a także odpowiadać na ewentualne pytania pasażerów.

Burmistrz Toronto, John Tory, twierdzi, że projekt zapewni miastu cenne informacje i pozwoli zbudować zrównoważoną sieć transportową: - Kontynuujemy naszą drogę naprzód na wielu frontach, w tym mikro transportu i walczymy ze skutkami Covid-19. Ten innowacyjny projekt dostarczy nam cennych danych, jednocześnie pomagając budować lepszą, bardziej zrównoważoną i słuszną miejską sieć transportową. Warto też dodać, że choć Ollie zaliczy swój debiut w Kanadzie, to Local Motors testuje już to rozwiązanie w różnych częściach Stanów Zjednoczonych - od Kalifornii, po Florydę, a także we Włoszech czy Belgii.

Źródło: GeekWeek.pl/toronto.ca/Fot. Local Motors