Bezpieczeństwo
Z powodu CoVID-19, Google Maps teraz wyraźnie zaznaczą aktualne zatłoczenie sklepu

W obliczu pandemii CoVID-19, Google postanowiło udoskonalić swoją najważniejszą aplikację, czyli Mapy Google, by była jeszcze bardziej praktyczna dla jej użytkowników. Nowa funkcja bardzo cieszy.

Gigant informuje, że w aplikacji pojawi się kilka nowości. Zostały one stworzone z myślą o lepszej jakości życia społeczeństwa w realiach walki z pandemią. Na mapach pojawią się informacje o średnim ruchu w danym sklepie, a także o aktualnej liczbie klientów. Ta funkcja ma nam pozwolić zorientować się, czy i kiedy warto wybrać się do danego sklepu.

Dzięki niej będziemy mogli porównać kilka sklepów znajdujących się w naszej okolicy i wybrać ten, w którym obecnie jest najmniejszy ruch. Informacje pojawią się nawet w chwili, gdy wyznaczymy już trasę do sklepu. Google uważa, że to pomoże nam lepiej chronić się przed infekcją CoVID-19. Oprócz tego, dowiemy się również, jakie dodatkowe procedury bezpieczeństwa są stosowane w danym sklepie, a mianowicie np. pomiar temperatury.

Przedstawiciele Google chwalą się, że Google Maps i jego nowe funkcje, które zostały wprowadzone wiosną bieżącego roku, bezustannie cieszą się ogromną popularnością. Dlatego też możemy spodziewać się w najbliższym czasie pojawienia się kolejnych nowych przydatnych udogodnień.

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google