Technologia
Transparentne wyświetlacze OLED od LG pojawią się w przesuwnych drzwiach

Potencjalni klienci wchodzący do galerii handlowych, hal lotniczych czy budynków biurowych już wkrótce mogą zostać przywitani przez reklamy i komunikaty wyświetlane bezpośrednio na drzwiach przesuwnych.

Wszystko za sprawą transparentnych wyświetlaczy OLED od LG, które doczekały się właśnie nowego zastosowania. Na początku tego roku LG Display zaprezentowało swoją wizję kabin samolotowych przyszłości, które wykorzystywały transparentne panele jako element nie tylko zapewniający prywatność, bo odgradzający od innych, ale i wyświetlający dane o osobie, dla której miejsce zostało zarezerwowane. Później mogliśmy podziwiać kolejny, ale bardziej przyziemny pomysł producenta, a mianowicie transparentne wyświetlacze instalowane zamiast klasycznych okien w pociągach metra, gdzie pokazywały trasę przejazdu i inne ważne informacje.

A to jeszcze nie wszystko, bo dziś dowiadujemy się o przezroczystych ekranach zamontowanych w automatycznych drzwiach przesuwnych - wygląda więc na to, że producent ma zamiar dobrze wykorzystać swoją pozycję lidera rynku wielkoformatowych OLEDów. Wszystko za sprawą umowy między LG a szwedzką firmą Assa Abloy, która zakłada współpracę w zakresie tego rozwiązania - w tym celu model 55EW5G i jego oprogramowanie do zarządzania treścią zostaną połączone ze szkłem przesuwnych drzwi wejściowych. 

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o chronione szkłem 55-calowe wyświetlacze o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, ze wsparciem dla 10-bitowej głębi koloru, 120% pokryciem palety barw BT.709, czasem reakcji 1 ms, jasnością do 400 nitów i kontrastem 150 000:1. Jeśli zaś chodzi o transparentność, to została oszacowana na 38%, a technologia OLED gwarantować ma też żywe kolory i szerokie kąty widzenia. Produkcja tych drzwi przyszłości nie została jeszcze uruchomiona i nie znamy nawet przybliżonej daty jej startu, ale miejmy nadzieję, że już wkrótce poznamy więcej detali, bo całość zapowiada się interesująco. Szczególnie że producenci nie mówią tu tylko o reklamach, ale i szerszych zastosowaniach: - Połączenie transparentnej technologii i automatycznych drzwi przesuwnych jest zaprojektowana do prezentowania nowych możliwości w zakresie witania klientów, komunikacji z pracownikami i dostarczania reklam i zawartości marketingowej dyskretnie do klientów.

Źródło: GeekWeek.pl/LG / Fot. LG