Roboty
Zobacz piękny taniec robotów Boston Dynamics z okazji nadchodzącego 2021 roku [FILM]

Najbardziej zaawansowane roboty na świecie od Boston Dynamics poruszają się coraz sprawniej. Szkoda, że nie będą mogły zaimponować swoim tańcem na imprezce sylwestrowej, ale zaraz zatańczą tylko dla Was.

ATLAS, Spot i Handle zaskakują nowymi sztuczkami na najnowszym filmie opublikowanym na serwisie YouTube przez Boston Dynamics. Przypominamy, że w ubiegłym miesiącu firma stała się własnością koreańskiego Hyundaia, który zamierza dalej rozwijać projekty niesamowitych robotów, ale już z myślą o zastosowaniu ich w armii. Wojsko nie szczędzi funduszy na takie technologie, a to właśnie na polach walki mogą się one przyjąć najszybciej.

Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jest duża szansa, że dzięki armii w końcu spopularyzują się i ostatecznie szybciej pojawią się w naszych domach, gdzie będą służyły nam przy okazji wykonywania codziennych czynności.

Roboty przeszły ogromną przemianę w ciągu ostatnich lat. Jeszcze 5 lat temu napędzały je silniki spalinowe, a z tułowia wychodziły im grube kable. Dziś maszyny są zasilane elektrycznie, można nimi sterować zdalnie lub mogą one funkcjonować w pełnym trybie autonomicznym. ATLAS bez problemu może przenosić ładunki o wadze kilkudziesięciu kilogramów przez trudny teren.

Boston Dynamics rozpoczęło już sprzedaż robo-psa o nazwie Spot, a ATLAS dołączy do niego za 2 lata. Celem jest zbudowanie maszyny humanoidalnej, która nie będzie ustępować człowiekowi w kwestiach poruszania się i wykonywania najbardziej skomplikowanych czynności. Nie jest to proste zadanie, ale inżynierowie są najlepszej ku temu drodze, o czym możecie przekonać się na powyższym materiale filmowym.

NASA niedawno zapowiedziała, że tego typu maszyny są przyszłością eksploracji kosmosu. To one za astronautów będą wykonywały najbardziej niebezpieczne zadania na spacerach kosmicznych czy na zewnątrz baz, które powstaną na Księżycu i Marsie. Agencja planuje, że pierwsze roboty pojawią się na Srebrnym Globie jeszcze w latach 20. XXI wieku.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics / Fot. Boston Dynamics