Ten słynny chip 5G ze szczepionki na CoVID-19 to w rzeczywistości… gitarowy pedał

Coraz powszechniejsze szczepienia na Covid-19 sprawiają, że aktywność koronasceptyków i zwolenników teorii spiskowych w sieci rośnie z dnia na dzień, a ostatni internetowy viral to już prawdziwy hit.

Naukowcy od dawna powtarzają, że ludzie boją się tego, czego nie znają i regularnie dostajemy tego kolejne przykłady. Wystarczy tylko spojrzeć, jakie obawy wzbudza implementacja sieci 5G, pandemia koronawirusa czy związana z nią szczepionka na Covid-19. Te są zaś jeszcze podsycane przez zwolenników teorii spiskowych, a nawet łączone w jeden wielki międzynarodowy spisek - kto z nas nie słyszał o tym, że pandemia to celowe działania konkretnych krajów, a w szczepionkach rzekomo znaleźć mają się specjalne chipy, za pomocą których będziemy odgórnie kontrolowani, oczywiście z wykorzystaniem sieci 5G. I choć na specjaliści robią, co tylko mogą, żeby obalać wszystkie takie fałszywe teorie, to w mediach społecznościowych co chwilę znaleźć można coś nowego. 

Reklama

Jak informuje bowiem jeden z użytkowników Twittera z Włoch, w tym kraju viralem stał się ostatnio szkic, który miał być dowodem na to, że w szczepionkach na Covid-19 znajdują się chipy 5G, przedstawiając budowę takiego urządzenia. Jak więc widać Twitter, YouTube, Facebook i inni giganci społecznościowi powinni włożyć w usuwanie nieprawdziwych treści jeszcze więcej wysiłku, szczególnie że w tym konkretnym przypadku mówimy o… pedale gitarowym! Tak, projekt rzekomego chipa 5G okazuje się obwodem elektrycznym pedała gitarowego, a konkretniej modelu Boss Metal Zone. 

Śmieszne? Niby tak i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ktoś umieścił wszystko w sieci jako żart, ale niestety wpis padł na podatny grunt i zaczął być traktowany poważnie, a w sieci przez jakiś czas krążyła kolejna teoria spiskowa, w którą mogły uwierzyć kolejne osoby. Co prawda pojawiające się na diagramie słowa, jak bass, volume, treble czy footswitch, powinny naprowadzić przynajmniej część użytkowników na muzyczne konotacje, ale w obliczu powszechnych obaw łatwo dać się ponieść tłumowi. A im więcej takich osób, tym mniej chętnych do szczepień, które są na ten moment jedynym skutecznym sposobem walki z pandemią. Jeśli zaś chodzi o źródło zdjęcia, to udało się ustalić jedynie, że pochodzi ono z anonimowej platformy do publikacji danych w sieci, Telegraph, więc autor pozostaje nieznany.

Źródło: GeekWeek.pl/mashable

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama