Mobile
Xiaomi pokazało futurystyczny smartfon z wodospadowym wyświetlaczem [FILM]

Chińska firma ma w swoim zwyczaju szokować świat urządzeń mobilnych futurystycznymi projektami. Rok temu był to Mi Mix Alpha, a teraz jest to smartfon z niesamowitym wodospadowym wyświetlaczem.

Xiaomi ma mnóstwo koncepcji na smartfony przyszłości. Widzieliśmy już składane urządzenia, z wbudowanym panelem solarnym czy całkowicie owinięte elastycznymi wyświetlaczami. Teraz jednak nadszedł czas na coś bardziej przyziemnego, ale jednocześnie wciąż innowacyjnego i praktycznego. Coś, co w końcu może pojawić się w sprzedaży.

Mowa tutaj o elastycznym wyświetlaczu, który zachodzi na każdą krawędź pod kątem 88 stopni. Takiej technologie nie prezentował jeszcze żaden producent, ale wszystko wskazuje na to, że takie rozwiązanie może się przyjąć. Dlaczego? Ponieważ na bocznych krawędziach można wyświetlać ważne powiadomienia, bez potrzeby dotykania i włączania urządzenia.

Ale to nie koniec innowacji. Nowy smartfon Xiaomi reprezentuje absolutny minimalizm, zatem nie posiada on żadnych fizycznych przycisków i portów. Producent stawia na nowe technologie superszybkiego ładowania bezprzewodowego i sterowanie za pomocą gestów. Trzeba przyznać, że firma ma w swojej ofercie smartfony wyposażone w najszybsze na świecie systemy ładowania, zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego, ale MIUI oferuje bardzo dużo możliwości konfiguracji.

Na pokładzie innowacyjnego urządzenia z Chin znajdziemy również najnowszą wersję kamerki do selfie ukrytej pod ekranem, eSIM czy sensory reagujące na nacisk. Na razie Xiaomi nie powiedziało, czy i kiedy smartfon trafi do sprzedaży, ale możemy oczekiwać, że technologie w nim użyte na pewno pojawią się w nowych smartfonach jeszcze w tym roku. Być może urządzenie z wodospadowym wyświetlaczem objawi się jako nowy flagowiec z serii Mi MIX?

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi