Styl życia
Wyjątkowa kapsuła czasu YouTube. Fragment życia ludzkości w jednym dniu 2020 roku [FILM]

10 lat temu słynny twórca filmowy Ridley Scott zaprosił użytkowników serwisu YouTube do dzielenia się wideo dokumentującym jeden dzień życia. Teraz powtórzył swoją akcję. Zobaczcie jeden dzień z życia 2020.

Pierwszy dokument Life in a Day powstał 24 lipca 2010 roku. Zawierał on 80 tysięcy klipów i na ich podstawie udało się nakręcić film o łącznej długości 95 minut. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie. Co ciekawe, otrzymała nawet nagrodę publiczności podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Teraz projekt okazał się osiągnąć jeszcze większy sukces. 25 lipca 2020 roku Internauci wysłali aż 300 tysięcy klipów z 192 krajów świata, przedstawiających ujęcia z jednego dnia swojego życia. Za cały projekt odpowiadają ponownie producenci wykonawczy: Ridley Scott i Kai Hsuing oraz reżyser Kevin Macdonald.

Twórcy chcieli, by w filmie pojawiły się kluczowe wydarzenia, które miały miejsce w 2020 roku, a mianowicie nie mogło zabraknąć pandemii, lockdownów, ruchu Black Lives Matter i LGBT+, problemu wojen i uchodźców z Syrii. Tak naprawdę, film ten jest kwintesencją ludzkości i wydarzeń rozgrywających się pomiędzy 25 lipca a 2 sierpnia 2020 roku. Obejrzyjcie go i napiszcie, co o nim myślicie.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube