Technologia
Niebawem paczkę odbierzesz na Orlenie. Szybko rośnie konkurencja dla Paczkomatów

InPost będzie musiał podzielić się rynkiem szybkiego i wygodnego dostarczania przesyłek do automatów paczkowych. Orlen właśnie zapowiedział, że niebawem zaoferuje taką usługę i ujawnił pierwsze lokalizacje.

Wiemy już, że swoją sieć automatów paczkowych zacznie budować Poczta Polska, Żabka czy AliExpress, a teraz dochodzi do nich Orlen. Jako że koncern ma niebotyczną konstelację swoich stacji paliw, to dlaczego nie zrobić z nich praktycznego użytku i nie wykorzystać ich dobrych lokalizacji do zwiększenia zysków poprzez oferowanie możliwości wysłania i odebrania przesyłek?!

Jak informują WirtualneMedia, nowa usługa koncernu paliwowo-energetycznego będzie nazywała się Orlen Paczka. Wcześniej zarejestrowano też nazwę Orlen w Ruchu. Wniosek właśnie trafił do Urzędu Patentowego. Z ujawnionych informacji wynika, że w ciągu najbliższych 2 lat na terenie całego kraju ma pojawić się 2-3 tysiące automatów paczkowych i punktów nadania czy odbioru przesyłek.

Natomiast bezpośrednio z wniosku patentowego możemy dowiedzieć się, że będą to: „usługi w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek do automatycznych urządzeń pocztowych; usługi kurierskie; dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów”.

Możemy oczekiwać, że paczki będzie można odebrać nie tylko ze stacji Orlen, ale również z ogromnej sieci kiosków Ruchu oraz obiektów partnerskich. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie usługa zacznie funkcjonować, ale z przecieków wynika, że może to być wrzesień bieżącego roku. Orlen zapowiada, że pierwsze przesyłki w ramach jego usługi będzie można odebrać we właśnie budowanych kioskach Ruchu.

Źródło: GeekWeek.pl/WirtualneMedia / Fot. Orlen/Ruch