Militaria
Generał sił powietrznych USA ujawnił, jakie futurystyczne technologie posiada Pentagon

Okazuje się, że armia Stanów Zjednoczonych od kilku lat ma do swojej dyspozycji technologie, które mogliśmy zobaczyć tylko w książkach czy filmach science-fiction. Nie jest to zaskoczeniem, bo o tym się mówiło.

Steven L. Kwast, emerytowany generał sił powietrznych USA ujawnił podczas swojego przemówienia, które miało miejsce w listopadzie 2019 roku w Hillsdale College, że narodowe agencje wojskowe opracowały dla Pentagonu technologie, które pozwalają na transport w dowolne miejsce na świecie w czasie krótszym niż godzina. Ale to nie wszystko.

Siły Kosmiczne USA mogą przesyłać energię elektryczną z kosmosu w dowolne miejsce na Ziemi, a później pomiędzy domami. Żołnierze mogą też bez problemu komunikować się ze sobą i dowództwami nawet na obszarze całej planety, i bez potrzeby użycia naziemnych instalacji. Kwast ujawnił też, że armia ma kompaktowe urządzenia, podobne do smartfonów, które zasilane są energią przesłaną z orbity.

To, co powiedział emerytowany generał sił powietrznych USA, może być dla wielu zaskoczeniem, ale o tych technologiach mówi się nieoficjalnie od kilku lat. Pentagon od jakiegoś czasu buduje następcę legendarnego SR-71 Blackbird, jednego z najszybszych samolotów w historii lotnictwa. Według ekspertów, pojazd już lata i może rozwijać prędkość przekraczającą 20 tysięcy km/h. Takie hipersoniczne osiągi mają zapewniać mu silniki strumieniowe nowej generacji.

Tymczasem transfer bezprzewodowy energii (pomysły Nikoli Tesli) już w tym roku oficjalnie stał się faktem. Kilka dni temu informowaliśmy Was o udanych testach konwertowania energii słonecznej w energię mikrofalową, czyli w częstotliwościach radiowych, i przesłania jej pomiędzy znajdującym się na orbicie X-37B a bazą USA na Ziemi. Możemy domyślać się, że rząd ma już przeznaczone do tego specjalne satelity.

Armia potrafi w ten sposób bezprzewodowy przesyłać ogromne ilości energii z orbity na Ziemię, a później po całym świecie, by zasilić swoje pojazdy i urządzenia komunikacyjne. Atrybutem tej technologii jest fakt, że niestraszne są jej nawet najgorsze warunki atmosferyczne.

Pentagon ma też do dyspozycji szybką i bezprzewodową komunikację. Część jej odbywa się poprzez konstelację tajnych satelitów oraz kosmiczny Internet Starlink od firmy SpaceX. Armia USA planuje również rozszerzenie komunikacji kosmicznej na potrzeby Sił Kosmicznych, dzięki czemu w przyszłości żołnierze i roboty będą mogli komunikować się ze sobą pomiędzy pojazdami orbitalnymi i np. bazami na Księżycu czy Marsie.

Źródło: GeekWeek.pl/Hillsdale College/YouTube / Fot. USAF