Medycyna
Weź udział w testach aplikacji Google, która może wykryć 288 różnych chorób

Google ma świadomość, że wyszukiwarka masowo wykorzystywana jest jako źródło informacji na temat najróżniejszych chorób. Doktor Google posiadł niemal boską wiedzę, zatem chce teraz uczynić z niej dobry użytek.

Koncern testuje właśnie jedną z najbardziej przełomowych aplikacji medycznych w swojej historii (zobacz tutaj). Oprogramowanie zostało wyszkolone do wykrywania aż 288 najróżniejszych chorób na podstawie wyglądu skóry. Warto utaj podkreślić, że mogą mieć one wpływ na niemal wszystkie organy naszego ciała. Aplikacja napędzana jest technologią sztucznej inteligencji i obliczeniami w chmurze.

Według informacji opublikowanych przez Google. Obecnie trwają testy mobilnej aplikacji, jednak wiadomo już, że zostanie ona udostępniona pod koniec bieżącego roku. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy z jej pomocą wykonać trzy zdjęcia skóry i paznokci oraz udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Po chwili uzyskamy szczegółową diagnozę doktora Google.

Oczywiście nie będziemy musieli wierzyć mu na słowo. Aplikacja pozwoli nam zweryfikować diagnozę na podstawie zdjęć przypadłości powstałej również u innych użytkowników. Będziemy mogli porównać ze swoimi i dowiedzieć się więcej o przebiegu choroby, dzięki cennym informacjom podanym przez inne osoby.

Aplikacja rozwijana jest przez koncern od ponad 3 lat. W jej bazie danych mają znajdować się setki tysięcy najróżniejszych objawów, które są charakterystyczne dla jednej z 288 chorób. Testy są prowadzone na całym przekroju społeczeństwa, dzięki czemu aplikacja może służyć nie tylko dorosłym, ale również dzieciom.

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Pexels